Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Гармонізація законодавства з acquis ЄС є основою інноваційного розвитку та економічного відновлення країни, – Олена Орлюк на зустрічі з європейськими колегами
    28 Березня 2024 Коментарів немає Irena

    Гармонізація законодавства з acquis ЄС є основою інноваційного розвитку та економічного відновлення країни, – Олена Орлюк на зустрічі з європейськими колегами

     

    Під час робочого візиту до Кишинева (Молдова) керівництво українського ІР офісу відвідало Парламент Республіки Молдова, Державне агентство інтелектуальної власності Республіки Молдова (AGEPI), а також зустрілося зі студентами Академії економічних досліджень Молдови (ASEM)

     

    Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій в Молдові представили: очільниця IP офісу (УКРНОІВІ) Олена Орлюк та перший заступник директора ІР офісу Богдан Падучак.

     

     

    • В Парламенті Республіки Молдова

     

    Під час візиту до Парламенту Республіки Молдова Олена Орлюк відзначила прогресивний досвід Молдови в імплементації європейських актів у сфері інтелектуальної власності і те, як упевнено Україна рухається на шляху до набуття повноправного членства в ЄС:

     

    “Це важка робота, наші країни докладають як великих індивідуальних, так і спільних зусиль, які принесуть суттєві результати для наших народів, для європейського майбутнього. У наших країнах з огляду на перспективу членства в ЄС мають діяти ті правила і стандарти, які дозволятимуть інноваторам та креаторам, бізнесам, заснованим на ІР, ефективно охороняти результати інтелектуальної і творчої діяльності, захищати та комерціалізувати їх, поширювати, і таким чином популяризувати себе і свою країну”, – переконана Олена Орлюк.

     


     

    • В молдовському IP офісі

     

    Також українська делегація разом із колегами з ЄС та Грузії відвідала Державне агентство інтелектуальної власності Республіки Молдова, де ознайомилася із поточною роботою молдовського ІР офісу, з викликами та основними пріоритетами діяльності.

     

    Під час зустрічі між Відомством з інтелектуальної власності ЄС (EUIPO) та AGEPI було підписано Робочий план на 2024-2025 роки. Нагадаємо, що Робочий план на 2024 та 2025 роки між українським ІР офісом та EUIPO було підписано у жовтні 2023 року.

     

     

    Під час зустрічі в AGEPI Олена Орлюк зазначила, що участь в проєкті EU4IP дозволить залучати інструменти підтримки на багатьох рівнях, які виходять далеко за межі реєстрації та адміністрування прав інтелектуальної власності. У підсумку це сприятиме пом’якшенню негативних наслідків війни.

     

    “Це дозволить наблизити візію України як держави, де інновації є основою економіки і основою національної безпеки. Сьогодні перед нами багато викликів. І питання імплементації acquis EU до національного законодавства – є одним із них. У цьому питанні ми покладатимемось на досвід наших партнерів та експертів. Адже для нас важливо не лише виконати “домашнє завдання” з імплементації європейських норм, а й напрацювати комплексне бачення стійкої, прозорої та ефективної системи застосування цих правил. Це основа інноваційного розвитку та економічного відновлення. І ми готові робити свій внесок у розвиток системи інтелектуальної власності Європи, з нашими напрацюваннями, експертизою, які також можуть бути корисними європейським інституціям і бізнесу. І я дуже сподіваюсь, що в рамках реалізації цього проєкту Україна зможе прийняти експертів у мирний час не лише в Києві чи у Львові, але й в українській Ялті”, – зазначила очільниця ІР офісу.

     

      

     

    • В Академії економічних досліджень Молдови

     

     

    Окрім офіційних заходів, представники делегації виступили перед студентами Академії економічних досліджень Молдови. Олена Орлюк закликала студентів не сприймати мир як даність, не втрачати своїх можливостей, не зволікати.

     

    “Українські студенти вчаться, мріють і діють відповідно до своїх переконань навіть у надважких умовах війни. Зі своїми випускниками я планувала майбутнє і в 2022 році, коли російські війська були дуже близько до столиці”, – поділилася досвідом очільниця українського IP офісу.

     

     

    Олена Орлюк переконана, що майбутнє – за інтелектуальною власністю, і в підтвердження цього навела конкретні статистичні факти:

     

    “За показниками 2017-2019 років, в Європі ті індустрії, що залежать від ІР, забезпечили 29,7% зайнятості. Цей показник зростає з кожним роком. Нині понад 40% ВВП ЄС генерують індустрії, засновані на використанні інтелектуальної власності”.

     

     

    Фото: Ion Buga Photographer

     

    Довідково: 

     

    Робочий візит до Молдови відбувся в межах офіційного запуску EU4IP – проєкту співпраці між EUIPO та національними відомствами інтелектуальної власності – УКРНОІВІ (український IP офіс), Sakpatenti (Грузія) та AGEPI (Молдова) – для зміцнення прав інтелектуальної власності в Україні, Грузії та Молдові за підтримки ЄС, та тривав з 25 до 26 березня 2024 року.

     

    Візит відбувся за участі виконавчого директора EUIPO Жоао Неграу, високопоставлених представників країн-бенефіціарів, Представництва ЄС у Молдові та очільників європейських національних відомств інтелектуальної власності Естонії, Латвії, Литви та Румунії в межах ініціативи Team Europe.

     

    Читайте також:

     

    Проєкт EU4IP стане практичним інструментом підтримки малого і середнього бізнесу, підприємств, креаторів та інноваторів, – Олена Орлюк

     

    Зміцнення прав інтелектуальної власності в Україні, Грузії та Молдові для підтримки вступу до Європейського Союзу

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає