Під час дводенної зустрічі представників ЄС та української спільноти сфери інтелектуальної власності “Створення сьогодні стійкої IP-платформи для завтрашнього дня” до учасників звернувся виконавчий директор Відомства з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) Жоао Неграу.
Для пана Неграу приїзд до України став першим офіційним візитом з моменту нещодавнього призначення на посаду:
“Мене позитивно вражає ваша країна та ваше суспільство. Те, як ви даєте собі раду в найскладніших умовах. Дякую українському IP офісу за ту чудову роботу, яку вони роблять у важких обставинах. Це надзвичайний приклад професіоналізму і хоробрості. Тож дякую організаторам за запрошення та засвідчую, що підтримка і співпраця з Україною є одним з моїх головних пріоритетів на посаді виконавчого директора. Вдячний за можливість мати цю дискусію, можливість прямого та чесного діалогу, можливість почути про найбільші потреби України і найбільші перепони, з якими ви стикаєтеся у своїй повсякденній роботі у галузі ІВ. Це чудовий шанс для нас розробити ініціативи, конкретні змістовні заходи для підтримки”.
За словами виконавчого директора EUIPO, одна із головних задач Відомства – це підтримка підприємців, суб’єктів господарювання, малого та середнього бізнесу, адже саме вони є основою всіх здорових економік.
“Ми хочемо активно підтримувати Україну. Тому ми відкрили для українського малого та середнього бізнесу можливість користуватися нашими фондами та подавати заявки на гранти. На сьогодні будь-який малий чи середній підприємець з України може скористатись можливостями SME Fund. І вже 50 українських підприємців зробили це.
Україна – єдина країна-не член ЄС, яка може користуватися цими пільгами. І це, звісно, лише початок тих заходів, які ми прагнемо впровадити на шляху підтримки. У липні ми підписали Меморандум про взаєморозуміння між EUIPO та українським IP офісом, наступний крок – підписання дворічного Робочого плану на 2024-2025 роки у рамках цього Меморандуму. Сподіваємося, це стане значним внеском у подальший розвиток української системи ІВ”.
Пан Неграу також подякував колегам із Польщі, Молдови, Естонії, Литви та Латвії, які без жодних коливань доєдналися до дводенного заходу у Києві з метою подальшої підтримки України.
Читайте також:
Україна долучилась до регіональної програми ЄС з підтримки сфери інтелектуальної власності
ЄС та Україна домовилися про підтримку інтеграції України до системи інтелектуальної власності ЄС
Коментарів немає