Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Інтелектуальна власність є невід’ємною складовою інноваційного відновлення України, – заступник Міністра економіки Віталій Кіндратів
  23 Жовтня 2023 Коментарів немає Alex

  Інтелектуальна власність є невід’ємною складовою інноваційного відновлення України, – заступник Міністра економіки Віталій Кіндратів

   

  Український уряд вітає запровадження програм підтримки українських заявників у регіональних та національних відомствах інтелектуальної власності ЄС, участі у Фонді малих і середніх підприємств (SME Fund) Європейської Комісії та заходах Програми єдиного ринку. Адже попри повномасштабну війну Україна змогла завершити інституційну реформу системи ІВ, створити національний ІР офіс і далі працювати в напрямку європейської інтеграції сфери.

   

  Про це повідомив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів на зустрічі представників ЄС та української спільноти сфери інтелектуальної власності “Створення сьогодні стійкої IP платформи для завтрашнього дня”, яка відбувається у Києві 23 жовтня 2023 року.

   

  За словами Віталія Кіндратіва, Україна працює над пришвидшенням євроінтеграційних процесів у сфері інтелектуальної власності:

   

  “Одним із ключових напрямів співпраці з ВОІВ визначено розробку нової Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності, яка окреслить першочергові завдання для подолання руйнівних наслідків війни, а також для післявоєнної відбудови сфери інтелектуальної власності, креативних та інноваційних секторів економіки України.
  Сучасні виклики для сфери інтелектуальної власності та економіки змушують нас швидко адаптуватися, але ми не зупиняємо виконання своїх зобов’язань. Ми чітко усвідомлюємо, що це наші пріоритети і в контексті набуття Україною статусу кандидата на членство в ЄС”, — наголосив заступник Міністра економіки.

   

  Заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.

  Від того, наскільки ефективною буде ця співпраця, залежатиме повоєнна відбудова України та регіональний ландшафт сфери інтелектуальної власності загалом.

   

  “Інтелектуальна власність є невід’ємною складовою інноваційного відновлення, адже забезпечення процесів впровадження нових технологій та, відповідно, розміщення в Україні виробництв потребуватиме належного захисту інтелектуальних активів. В умовах агресивної війни російської федерації проти України, Уряд України вбачає одним із своїх пріоритетів подальшу консолідацію співпраці для формування стійкої економічної системи”, — підкреслив Віталій Кіндратів.

   

  Довідково:

  23-24 жовтня до Києва з візитом прибули представники Європейського відомства з інтелектуальної власності (EUIPO) та представники європейських ІР офісів (Intellectual Property) – з Естонії, Латвії, Литви, Польщі та Молдови. Серед пріоритетів зустрічей став діалог Україна-ЄС з питань інтелектуальної власності та визначення короткострокових пріоритетів, необхідних для вступу України до ЄС.

   

  Фото: Юрій Бєлах.

   

  Читайте також:

  ІР офіс поінформував учасників Діалогу з права інтелектуальної власності Україна-ЄС про основні досягнення в ІР-сфері

   

  Економимо на реєстрації обʼєктів ІВ: як отримати фінансування європейської програми для МСП

  Alex
  Alex
  administrator

  Коментарів немає