Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Україна долучилась до регіональної програми ЄС з підтримки сфери інтелектуальної власності
    23 Жовтня 2023 Коментарів немає Alex

    Україна долучилась до регіональної програми ЄС з підтримки сфери інтелектуальної власності

     

    Україна разом з Молдовою та Грузією долучилась до регіональної програми ЄС з підтримки сфери інтелектуальної власності. Мета програми – наближення
    до ЄС у сфері прав інтелектуальної власності. Вона розрахована на 4 роки, а її фінансування складає 4 млн євро. Зокрема, така підтримка передбачає низку ініціатив, які наближають українське законодавство до європейського, навчання, тренінги та грантову підтримку.

     

    Про це йшлося під зустрічі представників ЄС та української спільноти сфери інтелектуальної власності “Створення сьогодні стійкої IP платформи для завтрашнього дня”, яка відбулась у Києві 23 жовтня 2023 року.

     

    “Ця програма на 4 роки 4 млн євро. І в нас буде декілька ініціатив у цій сфері, які стосуються наближення українського законодавства до європейського. Йдеться про ініціативи, повʼязані з модернізацією екосистеми інтелектуальної власності новими інструментами та новими підходами. А також ініціативи, повʼязані з навчанням та тренінгами наприклад українських суддів у сфері ІВ”, – розповів Жоао Неграо, виконавчий директор EUIPO.

     

     

    Також програма стимулювати український бізнес капіталізовувати інтелектуальну власність і виходити на європейські ринки.

     

    “На сьогодні будь-який малий чи середній підприємець може скористатись можливостями SME Fund. І вже 50 українських підприємців подали на таке відшкодування у IP-сфері. Ми плануємо більшу підтримку українському бізнесу, коли вони потребуватимуть захисту своїх прав ІВ в Україні, в ЄС і на глобальних ринках. Ця програма має на меті підтримати Україну у наближенні до ЄС у сфері прав інтелектуальної власності. Вона розрахована на 4 роки і складає 4 млн євро. І в нас буде декілька ініціатив у цій сфері, які стосуються наближення українського законодавства до європейського”, – наголосив виконавчий директор EUIPO.

     

    Для України це важлива ініціатива, – зауважила очільниця ІР офісу Олена Орлюк. Це підтримка національних креаторів й інноваторів та кроки до євроінтеграції української сфери ІВ. Адже Україна здатна примножувати свій інтелектуальний капітал та заробляти на ньому.

     

     

    “Ми хочемо, щоб інтелектуальний капітал ідентифікувався в Україні і захищався в світі, бо інновації та креативні індустрії, як це є в усьому світі, дають доходи, робочі місця і розвиток саме завдяки механізмам інтелектуальної власності.
    Сьогодні серед завдань Уряду і Ради з ІВ при Кабінеті Міністрів буде стояти питання, як взагалі рахувати нематеріальні активи у ВВП України. Як рахувати публічні і приватні сектори в цьому. Ми відпрацьовуємо відповідні моделі, щоби підвищити захист національної ІР і дозволити та допомогти національному інноватору, стартаперу, креатору захищати свої права тут, реєструвати тут – для того, щоб, виходячи на ті ж самі європейські ринки, ми могли показувати нашу українську ідентифікацію, отримували доходи тут за свою інтелектуальну власність й захищати ІР права за кордоном”, – акцентувала директорка ІР офісу.

     

    Також на зустрічі “Створення сьогодні стійкої IP платформи для завтрашнього дня” і панельних дискусіях йшлося про двосторонню та багатосторонню співпрацю у IP-сфері.

     

    Читайте також:

     

    ЄС та Україна домовилися про підтримку інтеграції України до системи інтелектуальної власності ЄС

     

    Прогрес в IP-сфері виводить співпрацю України та Євросоюзу на новий рівень, – заступник голови представництва ЄС Ремі Дюфло

     

    Україна має надавати такий рівень сервісів в ІР-сфері, який відповідатиме кращим європейським практикам, – Олена Орлюк

     

    Інтелектуальна власність є невід’ємною складовою інноваційного відновлення України, – заступник Міністра економіки Віталій Кіндратів

     

    Alex
    Alex
    administrator

    Коментарів немає