Одним з активів підприємства, які сприяють просуванню послуг або продажу товарів, є інтелектуальна власність. Для збереження цієї цінності та запобігання збиткам необхідно її “реєструвати” або здійснювати інші організаційні дії. Розповідаємо про те, де малі та середні підприємства (МСП) Європейського Союзу реєструють права ІВ.
Згідно з аналітикою, розміщеною на офіційному порталі EUIPO, не всі МСП реєструють свою ІВ. За останні 5 років спостерігається позитивна динаміка, оскільки власники МСП почали активно реєструвати свої права в кількох країнах ЄС.
МСП, які зареєстрували свої ОПІВ, найчастіше робили це в національному відомстві однієї країни-члена ЄС (47% МСП із зареєстрованими ОПІВ) або в національних відомствах кількох країн-членів ЄС (31%).
Окрім національних відомств країн-членів ЄС, найчастіше згадуваною організацією для реєстрації прав інтелектуальної власності було Європейське патентне відомство (ЄПВ) (24%). 15% МСП зазначили, що вони зареєстрували свої права інтелектуальної власності в EUIPO.
Порівнюючи з 2016 роком, основна зміна полягала в переході від реєстрації переважно в національному відомстві однієї держави-члена до частішої реєстрації прав інтелектуальної власності в декількох державах-членах. Тоді як для інших організацій показники реєстрації залишилися незмінними.
Разом з тим дослідження показало, що далеко не всі власники МСП реєструють свої права, і на це впливає ряд причин, повʼязаних з процесом реєстрації права на інтелектуальну власність.
Найпоширенішими з цих причин є:
Ці результати свідчать про те, що за останні 5 років витрати, пов’язані з процесом реєстрації, залишаються найпоширенішою проблемою, з якою стикаються МСП. Водночас про складність і тривалість самої процедури, а також про недійсність заяви згадують менше, ніж у попередні роки, що свідчить про покращення ситуації в цих сферах.
Трохи більше половини (54%) МСП, які зареєстрували права інтелектуальної власності, повідомили, що зіткнулися з труднощами при цьому.
Це відповідає даним 2016 року, коли також близько половини МСП зазначили, що стикалися з труднощами. Немає відмінностей між класами розміру, коли йдеться про те, як часто виникали труднощі.
З огляду на відмінності між державами-членами, найбільше МСП повідомили про труднощі під час реєстрації ІВ у Фінляндії (85%), Данії (74%) та Мальті (67%).
У Чехії (28%), Португалії (32%) та Болгарії (37%) МСП повідомили про найменші труднощі.
Дослідження було проведено з метою покращення та вдосконалення процесу захисту ІВ.
Читайте також:
Економимо на реєстрації обʼєктів ІВ: як отримати фінансування європейської програми для МСП
Євроінтеграція сфери інтелектуальної власності: ІР офіс підписав меморандум про співпрацю з EUIPO
Коментарів немає