Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Гайд по European Inventor Award: запрошуємо до участі в одній із найпрестижніших інноваційних премій Європи
  07 Вересня 2023 Коментарів немає Irena

  Гайд по European Inventor Award: запрошуємо до участі в одній із найпрестижніших інноваційних премій Європи

   

  Захід проводить Європейське патентне відомство (ЄПВ/EPO). Реєстрацію вже відкрито – номінаційні заявки можна подати до 1 жовтня.

   

  Європейське патентне відомство запрошує до реєстрації для участі в European Inventor Award (Європейська премія винахідників).

   

  Мета цієї ініціативи, яка була започаткована ще у 2006 році, – популяризувати винахідницьку активність, заохотити винахідників, які перетворюють свої ідеї на прикладні рішення, що вирішують виклики сьогодення та сприяють технічному прогресу, економічному зростанню. А також популяризувати правову культуру у ІР-сфері та європейську патентну екосистему, яка забезпечує правову охорону винаходів та заохочує створення інновацій.

   

  Як взяти участь?

   

  Реєстрація для участі здійснюється через онлайн платформу European Inventor Award і буде відкрита до 1 жовтня 2023 року. Номінанти, котрі беруть участь вперше, мають створити обліковий запис. Ті, хто вже брав участь раніше, можуть скористатися попереднім обліковим записом.

   

  Наступним кроком є заповнення номінаційної заявки (заявки учасника), її збереження та надсилання. На цьому етапі важливо виконати всі формальні вимоги.

   

  Зареєструватися може кожен охочий, висувати кандидатів мають право також представники громадського сектору, зважаючи на загальні вимоги до номінантів.

   

  Які вимоги до учасників?

   

  Вимога для участі – наявність патенту ЄПВ на винахід, правова охорона якого поширюється принаймні в одній із держав-членів ЄПВ (перелік держав-членів ЄПВ можна побачити тут), за винятком категорії «Досягнення за вагомий внесок».

   

  Охоронний документ повинен демонструвати визнану користь для суспільства або довкілля, та мати підтверджений або потенційний економічний успіх у Європі (комерціалізація у Європі).

   

  European Inventor Award диференціює фіналістів та переможців за наступними категоріями:

   

  • промисловість;
  • дослідження;
  • малі та середні підприємства;
  • країни, що не входять до переліку держав-членів ЄПВ;
  • досягнення за вагомий внесок.

   

  Українські винахідники можуть бути номіновані лише в категорії «Країни, що не є членами ЄПВ».

   

  Як оберуть переможців?

   

  Група експертів ЄПВ оцінить пропозиції на предмет відповідності формальним вимогам та визначить, чи можна віднести винахід до проривних технологій. Буде обрано 50 кандидатів – відповідні пропозиції передають на розгляд журі, яке після кількох раундів голосувань та обговорень обере фіналістів та переможців.

   

  Члени журі можуть визначити до трьох фіналістів (у тому числі одного переможця) у кожній з чотирьох категорій. Лише у номінації «Досягнення за вагомий внесок» члени журі обирають одного кандидата, який автоматично стає переможцем у цій категорії.

   

  Переможець кожної категорії отримає кубок, сертифікат та відповідну рекламу у ЗМІ.

   

  Також European Inventor Award має дві окремі номінації – Young Inventors Prize (премія для молодих винахідників до 30 років) та Popular Prize (премія глядацьких симпатій), переможців у яких визначать шляхом відкритого голосування.

   

  Якщо у вас виникнуть додаткові питання стосовно премії, звертайтеся за електронною адресою:
  european-inventor@epo.org.

   

  Довідково

   

  Премія European Inventor Award відзначає технологічні прориви та привертає увагу до винахідників, які рухають людство у світле майбутнє. Вона демонструє надихаючі ідеї та підкреслює життєво важливу роль винахідників у побудові розумнішого та стійкішого світу.

   

  Номінації на Європейську премію винахідників є відкритими. Незалежно від того, чи знаєте ви когось з молодих новаторів, чи самі є винахідником, номінаційні заявки необхідно надсилати через номінаційну платформу.

   

  Важливою є ретельна перевірка своєї заявки: якщо дані неправильні, неповні або не відповідають умовам, кандидат може бути усунутий від участі в конкурсі.

   

  Детально про умови участі у European Inventor Award читайте тут.

   

  Читайте також:

   

  Штучний інтелект та IP: запрошуємо до Дискусії ВОІВ про новітні технології

   

  Освіта у сфері інтелектуальної власності: стартує другий сезон IP Connecting Students

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає