Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Протидія корупції в сфері інтелектуальної власності: НАЗК та ІР офіс підписали меморандум про співпрацю
  28 Червня 2023 Коментарів немає Irena

  Протидія корупції в сфері інтелектуальної власності: НАЗК та ІР офіс підписали меморандум про співпрацю

   

  Йдеться про запобігання і виявлення корупції в державній системі правової охорони інтелектуальної власності, а також обмін інформацією про такі факти.

   

  Український IP офіс та Національне агентство з питань запобігання корупції уклали меморандум про співпрацю. Документ підписали директорка УКРНОІВІ Олена Орлюк та в.о. Голови НАЗК Артем Ситник.

   

  Мета меморандуму – ефективна взаємодія для боротьби з корупцією у сфері охорони ІВ, – наголосила очільниця ІР офісу Олена Орлюк:

   

  “Від самого початку ключовою в роботі ІР офісу є нульова толерантність до корупції. Ми забезпечуємо прозору взаємодію своїх систем, відкриваємо доступ до інформації в базах, співпрацюємо з міжнародними партнерами. Наша ціль – щоб ані Україна, ані українські державні органи чи підприємства ніколи не асоціювались з корупцією чи незаконними схемами. І систематично ми втілюємо це в життя”.

   

  За словами в.о. Голови НАЗК Артема Ситника, найефективніший спосіб подолати корупцію – усунути фактори, які створюють умови для її існування.

   

  «Це стосується усіх сфер життя суспільства, в тому числі й системи захисту інтелектуальної власності. Очевидно, що корупція в цій сфері негативно впливає передусім на економіку держави – сприяє її тінізації, послаблює конкурентоспроможність вітчизняного бізнесу, відлякує іноземних інвесторів, зокрема, у наукових галузях. І цю проблему необхідно вирішувати комплексно, а саме через запобігання корупції в усіх сферах – судовій, митній тощо. На такий системний підхід у подоланні корупції спрямована Державна антикорупційна програма на 2023-2025 роки, розроблена НАЗК і затверджена Урядом навесні. Реалізувавши її, ми закриємо найбільші корупціогенні шпарини, в тому числі й у системі захисту інтелектуальної власності».

   

  Меморандум НАЗК та IP офісу передбачає такі напрями співпраці:

   

  • проведення спільних зустрічей представників НАЗК та ІР офісу, нарад, семінарів тощо;
  • створення робочих груп із залученням представників обох сторін;
  • організація заходів щодо підвищення правової поінформованості працівників сторін;
  • проведення навчальних заходів з питань застосування положень законодавства щодо запобігання та виявлення корупції для забезпечення ефективності діяльності;
  • запровадження електронної інформаційної взаємодії.

   

  Також НАЗК та ІР офіс домовились вживати спільних заходів для інформування громадськості про взаємодію та співпрацю.

   

  Читайте також:

   

  Апарат РНБО України та IP офіс уклали Меморандум про взаємодію та співробітництво

   

  IP офіс та Український альянс по боротьбі з підробками та піратством підписали Меморандум про співпрацю

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає