Кількість жінок-дизайнерів у регіональній групі Центральної Європи та Балтії (CEBS) збільшилася з 9,5% до 18% (у період з 2013 по 2021 роки). А Україна наразі ‒ на першому місці серед держав CEBS як країна, що зробила найбільший внесок у зростання абсолютної кількості дизайнерок.
Про це йдеться у пілотному дослідженні “Гендерний розрив у сфері промислових зразків країн Центральної Європи та Балтії” (Gender Gap in Industrial Designs of Central European and Baltic States), оприлюдненому Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ).
У документі досліджується участь жінок у сфері дизайну (промислові зразки) в країнах Центральної Європи та Балтії за роками та галузями, а також даються прогнози щодо того, коли регіон зможе досягти гендерного паритету.
Більше інформації про дослідження можна буде дізнатися на онлайн-заході ВОІВ, присвяченому презентації цього гендерного звіту, який відбудеться 10 березня 2025 року. Початок – об 11:00 за київським часом.
Під час заходу дизайнерки з регіональної групи CEBS поділяться думками щодо можливостей та викликів у сфері дизайну, а представники відомств інтелектуальної власності України, Польщі, Угорщини та Литви окреслять напрями сприяння інноваціям та творчості у згаданій сфері.
З попередньою програмою заходу можна ознайомитися за посиланням, а зареєструватися для онлайн-участі – тут.
Читайте також:
Жінки в IP: вийшов пілотний випуск CEBS Newsletter за участю України
Мода та інтелектуальна власність: IP офіс долучився до освіти дизайнерів
Коментарів немає