Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • IP навколо нас: як Академія інтелектуальної власності підвищує рівень культури ІВ
  16 Березня 2023 Коментарів немає Alex

  IP навколо нас: як Академія інтелектуальної власності підвищує рівень культури ІВ

   

  Інтелектуальна власність – це не тільки охоронні документи. Все, що нас оточує у повсякденному житті, хтось придумав і створив. Поважати права творця і формувати ІР культуру суспільства вкрай важливо. Цим займається Академія інтелектуальної власності. 

   

  Академія ІВміжнародний проєкт Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO), який реалізується в Україні на базі IP офісу. Його мета – бути провідною платформою для навчання кожного інтелектуальній власності впродовж життя.

   

  Місія Академії полягає у підвищенні грамотності та розвитку культури ІВ, обізнаності про права творців, сприяння підвищення рейтингу України в Глобальному індексі креативності. І тут є кілька напрямків: 

   

  Популяризація інтелектуальної власності

   

  • Полягає в сприянні розвитку інтелектуальних, творчих здібностей, креативності та інноваційності творців, інтелектуального та інноваційного потенціалу держави; розвитку інноваційної екосистеми та підтримці молодого покоління креаторів.
  • Передбачає наставництво, менторство, сприяння комерціалізації результатів інтелектуальної та творчої діяльності.
  • Значна роль відводиться глобалізації та діджиталізації сфери інтелектуальної власності через нові формати популяризації знань про інтелектуальну власність.

   

  Українським творцям є чим пишатись і це треба популяризовувати. Україна має стати інтелектуальним брендом. 

   

  Просвітництво ІР сфери для інтелектуальної та творчої діяльності

   

  • Полягає в прищепленні поваги до прав творців і цінності їх діяльності, фактично – підвищенні рівня грамотності щодо прав творців.
  • Передбачає розвиток культури правової поведінки в сфері інтелектуальної і творчої діяльності.
  • Підвищує рівень знань  представників сфери креативних індустрій та сфер науково-технічної діяльності щодо питань охорони інтелектуальної власності та рівень грамотності громадян про дотримання прав інтелектуальної власності, їх охорону та комерціалізацію творів. 

   

  Підготовка та перепідготовка фахівців у сфері ІВ

   

  • Передбачає формування компетентного комʼюніті фахівців сфери ІВ, підвищення рівня компетентності патентних повірених та представників органів державної влади з питань інтелектуальної власності.
  • Інформування спільноти про підходи у практиці Суду ЄС, узагальнення судової практики, огляд окремих рішень та позицій щодо роз’яснення термінів та практики застосування окремих норм законодавства.
  • Сприяння розвитку та зміцненню кадрового потенціалу України у сфері інтелектуальної власності.

   

  Академія інтелектуальної власності працює, щоб допомогти розвинути людський потенціал у сфері інтелектуальної власності, що є надзвичайно важливим для інноваційного розвитку.

   

  Читайте також про роботу Академії інтелектуальної власності:

   

  IP Connecting Students: IP офіс започатковує серію заходів для студентів

   

  «34 полюси творчості»: Авторське право і музеї

   

  Практика Суду ЄС: команда ІР офісу переклала дві справи категорії “право слідування”

   

  Alex
  Alex
  administrator

  Коментарів немає