Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Від захисту авторства мемів – до гармонізації законодавства з ЄС: IP офіс долучився до XIV Всеукраїнської школи з права інтелектуальної власності 
  08 Березня 2024 Коментарів немає Irena

  Від захисту авторства мемів – до гармонізації законодавства з ЄС: IP офіс долучився до XIV Всеукраїнської школи з права інтелектуальної власності 

   

  Охорона і захист авторства мемів та фан-артів, виклики й тренди сфери інтелектуальної власності, зміни законодавства на шляху вступу України до ЄС та альтернативні методи вирішення спорів. Про це розповіли представники ІР офісу під час XIV Всеукраїнської школи з права інтелектуальної власності від Київського осередку Ліги студентів Асоціації правників України (АПУ).

   

  Виступ був присвячений темі “Сучасні виклики права інтелектуальної власності”. 

   

  Зокрема начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) Департаменту розвитку інновацій ІР офісу Анастасія Ярмолюк розповіла про:

   

  • особливості правової охорони об’єктів права інтелектуальної власності;
  • охорону і захист фан-артів, фан-фікшн, мемів, шрифтів, нетрадиційних торговельних марок;
  • правове регулювання діяльності штучного інтелекту,
  • захист прав у цифровому середовищі,
  • контрафакцію, промислове шпигунство, кіберсквотинг та інші актуальні напрями розвитку IP сфери.

   

  Анастасія Ярмолюк

   

  Україна вже на 98% наблизила законодавство в ІР сфері до правової бази ЄС у рамках виконання Угоди про асоціацію. Проте ми постійно повинні враховувати всі виклики сучасності у сфері права інтелектуальної власності, зокрема стежити за технологічними змінами та удосконалювати законодавство для відповідності новітнім трендам. ІР система України повинна бути гнучкою і готовою до адаптації та змін“, – наголосила Анастасія Ярмолюк.

   

   

  .

   

  Про сучасні виклики ІР медіації в Україні, практику впровадження ІР медіації та дослідження досвіду іноземних країн, а також роботу Центру медіації та посередництва розповіла його керівниця Ауріка Грибовська:

   

  Для IP сфери медіація є ефективною та результативною процедурою вирішення спорів, оскільки специфіка об’єктів інтелектуальної власності полягає у їх нематеріальності. Це дозволяє сторонам конфлікту та медіатору знайти варіанти вирішення, не обмежуючись переліком законодавчо встановлених способів захисту порушеного права. IP офіс одним із напрямів своєї діяльності визначив впровадження механізмів альтернативного вирішення спорів, зокрема медіації”. 

   

  Ауріка Грибовська (зліва) та Анастасія Ярмолюк

   

  Також Ауріка Грибовська зауважила, що основним завданням створеного на базі ІР офісу Центра медіації та посередництва є сприяння мирному врегулюванню спорів шляхом ознайомлення всіх стейкхолдерів з процедурою медіації, її особливостями та перевагами. Проведення цієї процедури на базі Центру медіації із залученням професійного медіатора надасть можливість сторонам конфлікту вирішити спір у позасудовому порядку, оптимально та на вигідних умовах. Що у свою чергу дозволить зберегти партнерські відносини та конфіденційність спору, а також значно зекономити час і кошти.

   

   

  Фото надано Лігою студентів Асоціації правників України.

   

  Довідково:

   

  Ліга студентів Асоціації правників України – це молодіжна організація з 10-річним досвідом роботи. Об’єднує перспективну й амбітну молодь для руйнування стереотипів щодо сучасної юриспруденції. Метою Ліги студентів АПУ є виведення на юридичний ринок справжніх молодих фахівців у сфері права, які обрали свою професію не тільки розумом, а й серцем.

   

  Читайте також:

   

  Розвиток інфраструктури для медіації: ІР офіс і ГО “Українська асоціація суддів з медіації” об’єднують зусилля

   

  Talking about my idea: що треба знати про можливості для інноваторів у програмі “Горизонт Європа” (відео)

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає