Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Як залучати кошти на дослідження: представники IP офісу взяли участь в конференції Innovations and Prospects in Modern Science
  22 Листопада 2023 Коментарів немає Irena

  Як залучати кошти на дослідження: представники IP офісу взяли участь в конференції Innovations and Prospects in Modern Science

   

  Грантові програми та найефективніші інструменти фандрайзингу обговорювали під час дискусій на XII Міжнародній науково-практичній конференції Innovations and Prospects in Modern Science, яка проходила у Стокгольмі, Швеція. Зокрема мова йшла про таке:

   

  • аналіз різних видів фінансової допомоги,
  • виокремлено найпоширеніші інструменти фандрейзингу,
  • грантове фінансування в рамках міжнародної технічної допомоги,
  • етапи реалізації грантових програм,
  • як забезпечити сприятливі умови розвитку національної інноваційної екосистеми,
  • як залучати українських та іноземних інвесторів.

   

  До дискусій в онлайн-форматі долучились начальниця відділу координації грантової діяльності департаменту розвитку інновацій ІР офісу Галина Штогрин та заступниця начальника відділу розвитку інноваційної екосистеми департаменту розвитку інновацій ІР офісу Ольга Уразовська.

   

  Інструменти позабюджетного фінансування стануть стимулом для розвитку наукового потенціалу України, – зауважила начальниця відділу координації грантової діяльності департаменту розвитку інновацій ІР офісу Галина Штогрин.

   

  Залучення України до світового “грантового простору” через особливі фінансові механізми фандрайзингу і грантрайтингу сприятиме як збільшенню позабюджетних надходжень для фінансування досліджень та покращенню матеріально-технічного забезпечення окремих установ і організацій, так і розвитку наукового потенціалу, раціональнішій організації науково-дослідних розробок, розвинутій системі комерціалізації наукових результатів”.

   

  При цьому важливо привести українське законодавство до стандартів ЄС, – підкреслила заступниця начальника відділу розвитку інноваційної екосистеми департаменту розвитку інновацій ІР офісу Ольга Уразовська.

   

  Зважаючи на глобалізаційні та інтеграційні процеси, децентралізацію нагальним стає пошук додаткових джерел фінансування задля розвитку інноваційної екосистеми. Наразі, велику популярність здобувають проєкти, що пропонують новаторські підходи щодо надання соціальних послуг, підтримують економічний розвиток країни тощо. Також, важливим є приведення національного грантового законодавства до відповідності вимогам сьогодення та стандартам ЄС”.

   

  До слова, за результатами конференції вийшов друкований збірник зі статтями учасників “Innovations and Prospects in Modern Science”, серед яких є матеріал у співавторстві Г. Штогрин та О. Уразовської. Ознайомитися можна за посиланням нижче.

   

   

  Читайте також:

   

  Україна долучилась до регіональної програми ЄС з підтримки сфери інтелектуальної власності

   

  Нематеріальні активи та інші механізми комерціалізації ідеї: триває форум IP&I management

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає