Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Український ІР офіс поглиблює співробітництво з Патентним відомством Латвії: зустріч керівництва 
  13 Червня 2024 Коментарів немає Irena

  Український ІР офіс поглиблює співробітництво з Патентним відомством Латвії: зустріч керівництва 

   

  Триває робочий візит делегації Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій до країн Балтійського регіону. 

   

  12 червня 2024 року директорка ІР офісу Олена Орлюк та заступниця директора ІР офісу Любов Майданик відвідали Патентне відомство Республіки Латвія, Міністерство юстиції Латвії та зустрілися з представниками Міністерства культури Латвії.

   

  У Патентному відомстві Республіки Латвія представниці ІР офісу провели робочу зустріч із директором відомства Агрісом Баталаускісом, а також з очільниками департаменту з розвитку та міжнародного співробітництва, патентного департаменту, департаменту з торговельних марок та промислових зразків, управління технічної підтримки та іншими співробітниками відомства.

   

   

  Олена Орлюк подякувала Агрісу Баталаускісу за візит до Києва у складі європейської делегації восени 2023 року, а також висловила слова подяки усім колегам з Патентного відомства Латвії за підтримку України у ці складні і безпрецедентні часи.

   

  Очільниця ІР офісу розповіла про основні етапи реформи сфери інтелектуальної власності в Україні та виклики у роботі національного відомства з огляду на інституційне становлення в умовах повномасштабного російського вторгнення. Олена Орлюк поінформувала про основні структурні підрозділи ІР офісу, їхнє функціональне призначення та зазначила, що у 2023 році статистичні дані надходження заявок на ІР об’єкти засвідчили позитивну динаміку.

   

  “Це доводить, що бізнес, інноватори, винахідники і креатори зуміли адаптуватися до викликів воєнного часу, до відключень електроенергії і перебоїв зі зв’язком та налагодити свою діяльність. Ми в Україні чудово розуміємо, що маємо рухати IP сферу вперед, маємо забезпечувати надійну охорону прав інтелектуальної власності, а відтак забезпечувати в межах нашої компетенції сталість національної економіки”, – зазначила Олена Орлюк.

   

  Також вона поділилася основними досягненнями ІР офісу, серед яких:

   

  • Стратегічний план розвитку ІР офісу,
  • інформаційний дашборд,
  • ІР дайджест євроінтеграції,
  • звіт ”Зелені технології, інновації та інтелектуальна власність”,
  • інноваційні та ІР мапи України.

   

  Любов Майданик розповіла про ключові події в межах співпраці з ІР інституціями ЄС. Одним із проєктів на євроінтеграційному шляху України є запуск EU4IP – проєкт співпраці між EUIPO та національними відомствами інтелектуальної власності – серед яких, зокрема, УКРНОІВІ (український IP офіс), Sakpatenti (Грузія) та AGEPI (Молдова) – для зміцнення прав інтелектуальної власності в Україні, Грузії та Молдові за підтримки ЄС. Офіційне відкриття цього проєкту відбулося наприкінці березня 2024 році за участі представників EUIPO, Представництва ЄС у Молдові та європейських національних відомств Естонії, Латвії, Литви та Румунії в рамках ініціативи Team Europe.

   

  Під час зустрічі сторони обговорили також:

   

  • Гармонізацію практик України у сферах патентів, торговельних марок, промислових зразків і географічних зазначень з державами-членами ЄС.

   

  • Системи реєстрації торговельних марок Європейського Союзу (EUTM) у державах-членах ЄС.

   

  • Співпрацю з EUIPO та EPO.

   

  • Новітні ІТ-технології в управлінні правами інтелектуальної власності та діяльності.

   

  • Розвиток ІР культури та ІР освіти в країнах.

   

  • Роботу над національними ІР стратегіями.

   

  Делегація українського ІР офісу разом із міністром юстиції Інесе Лібіня-Енгере, директором Патентного відомства Агрісом Баталаускісом та старшим експертом з питань митниці Егілсом Місітісом долучилася до кампанії під егідою EUIPO з підвищення обізнаності громадськості “Counterfeit – Amazing Kit”. Під час акції була представлена експозиція, в межах якої організатори запропонували присутнім дізнатися методи ідентифікації підроблених витворів мистецтва та товарів.

   

       

   

  Також керівництво українського ІР офісу провело зустрічі з представниками Міністерства юстиції Латвії, під час якої обговорили поточні законодавчі виклики в ІР сфері в контексті євроінтеграційних процесів, а також з представниками Міністерства культури Латвії, де обмінялися думками про регулювання ЄС у сфері авторського права та суміжних прав, вплив розвитку технології ШІ на авторське право. Окрему увагу було приділено досвіду Латвії щодо діяльності ОКУ та побудови системи розподілу винагороди.

   

  Читайте також:

   

  Зміцнення співпраці з ІР офісами країн Балтії: керівництво українського ІР офісу здійснило робочий візит до Естонського патентного відомства

   

  Забезпечення доступу до даних в ІР сфері: керівництво ІР офісу взяло участь у заході Інституту Макса Планка у Мюнхені

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає