Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Посилення регіонального інноваційного розвитку: представники IP офісу провели серію воркшопів у трьох університетах України
    27 Грудня 2023 Коментарів немає Irena

    Посилення регіонального інноваційного розвитку: представники IP офісу провели серію воркшопів у трьох університетах України

     

    ІР офіс продовжує роботу над розбудовою інноваційного середовища, посиленням регіонального інноваційного розвитку та популяризацією знань про інтелектуальну власність.

     

    На минулому тижні представники ІР офісу провели серію воркшопів для викладачів, студентів, аспірантів та інноваторів в трьох університетах України: Харкові, Львові та Сумах.

     

    Харківський політехнічний інститут

     

    Для Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” представники ІР офісу провели онлайн-воркшоп на тему: “Інтелектуальна власність для стартапів: від теорії до бізнес-практики”. 

     

    Спікерами від IP офісу виступили:

     

    • Ольга Кронда , начальник Департаменту розвитку інновацій;
    • Марина Зенова, начальник відділу розвитку інноваційної екосистеми Департаменту розвитку інновацій;
    • Анастасія Ярмолюк, начальник відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) Департаменту розвитку інновацій.

     

    Спікерки поділилися цінними досвідом та успішними кейсами, які вказують на те, що правильне управління правами на IP об`єкти може стати ключем до успіху стартапу.

     

     

    Зокрема, Ольга Кронда зосередилася на інтелектуальній власності як частині бізнес-стратегії стартапу та наголосила на значенні інтелектуальної власності для успішного розвитку стартапів.

     

    Марина Зенова окреслила можливості для стартапів, які відкриваюся при ліцензуванні інтелектуальної власності.

     

    Анастасія Ярмолюк розповіла про успішні кейси охорони та комерціалізації інтелектуальної власності як запоруку створення конкурентної переваги для стартапів.

     

    Представниці ІР офісу детально розглянули актуальні випадки, коли правильне управління правами інтелектуальної власності сприяло стабільному зростанню та розвитку молодих компаній. Висвітлили ключові аспекти успішної підтримки стартапів, включаючи практичні поради щодо управління правами на обʼєкти права інтелектуальної власності, взаємодії з інвесторами та формування партнерських відносин.

     

    Організатори у свою чергу поділились досвідом функціонування стартап-центру “Спарк”.

     

    Львівський національний університет природокористування

     

    На базі цього закладу було відкрито Центр підтримки технологій та інновацій (TISC) та підписано Меморандум про співробітництво між ІР офісом та Львівським національним університетом природокористування.

     

    Заступник директора ІР офісу Ігор Паренчук зауважив:

     

    “Відкритий TISC активно сприятиме розвиткові природно-ресурсного потенціалу у Львівському регіоні завдяки забезпеченню доступу користувачів до високоякісних послуг. Це може включати підтримку інноваторів в галузі природокористування, розробку нових технологій у сфері природоресурсів та сприяння розвитку інноваційних підприємств у регіоні”.

     

     

    Університет також підтримує ініціативу щодо розвитку стартап-екосистеми у Львівському регіоні через створення стартап-школи. Одним із напрямків співпраці було визначено сприяння розвитку стартап-діяльності та надання підтримки молодим стартапам.

     

     

    Під час відкриття TISC на базі Львівського національного університету природокористування та задля посилення співпраці з National IP&Innovations Hub представниці ІР офісу Ольга Кронда та Анастасія Ярмолюк провели воркшоп, на якому розповіли про напрями розвитку, нові сервіси, принципи роботи IP офісу та мережу TISC як ефективний механізм підтримки винахідників та інноваторів.

     

    Ольга Кронда

    Ольга Кронда

     

    Анастасія Ярмолюк

     

    Сумський державний університет

     

    Також представники ІР офісу провели онлайн-воркшоп “ІР офіс: нові сервіси та напрямки розвитку” для СумДУ. 

     

    Спікерами виступили:

     

    • Ольга Кронда;
    • Анастасія Ярмолюк;
    • Ольга Кулініч, начальник Департаменту “Академія інтелектуальної власності” ІР офісу;
    • Ауріка Грибовська, начальник Центру медіації та посередництва ІР офісу.

     

    Спікерки розповіли про нові можливості національного ІР офісу та зазначили про важливість і його роль для інноваційного розвитку України.

     

    ІР офіс безперервно працює над поліпшенням сервісів, функцій, процедур для оптимізації та максимальної цифровізації всіх процесів, пов’язаних з охороною та захистом IP прав. Також національний орган інтелектуальної власності зосереджений на комплексному удосконаленні правового регулювання у цій сфері. З метою підтримки досліджень, розробок, комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності та трансферу технологій було створено National IP&Innovations Hub.

     

    Окрім того, спікери розповіли про міжнародні проєкти Всесвітньої організації інтелектуальної власності IP Academy, TISC та створення Центру медіації та посередництва.

     

     

    Так, Ольга Кронда виступила з темою: “National IP&Innovations Hub: розбудова та розвиток інноваційного середовища”, зазначивши, що National IP&Innovations Hub – простір для реалізації креативних ідей, співпраці з партнерами, інвесторами та безмежних можливостей для стимулювання інновацій.

     

    “National IP&Innovations Hub передбачає перелік корисних послуг, серед яких можливість “єдиного вікна” для креаторів та винахідників у подачі заявок, експертизі, реєстрації прав і передачі прав інтелектуальної власності, оцінці, а також супроводженні трансферу технологій”, – наголосила Ольга Кронда.

     

    Анастасія Ярмолюк зосередилася на темі щодо мережі TISC, яка є ефективним інструментом у підтримці винахідництва та стартапів:

     

    “Важливим завданням є створення міцного зв’язку для взаємопідтримки та співпраці між регіональними TISCs та Головним офісом TISC IP офісу, ВОІВ та осередками TISCs різних країн, що має результативно вплинути на розвиток та вдосконалення технологічного ландшафту України”.

     

    Про місію, візію та цінності української IP Academy розповіла Ольга Кулініч:

     

    IP Academy активно забезпечує розробку та просування навчальних матеріалів у сфері інтелектуальної власності, публікацій з актуальних питань для асоціацій науковців та експертів з питань розвитку інтелектуальної власності в Україні”.

     

    Деталі впровадження ІР медіації на базі Центру медіації та посередництва ІР офісу розкрила Ауріка Грибовська:

     

    “Розповсюдження культури використання альтернативних методів вирішення конфліктів у справах інтелектуальної власності є ключовим як у процесі євроінтеграції України, так і для підвищення її привабливості для інвестицій”.

     

    Читайте також:

     

    Меморандум і відкриття TISC: IP офіс та Дніпровська політехніка домовилися про співпрацю

     

    IP офіс презентує дорожню карту National IP&Innovations Hub

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає