Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Справа блогерки Lady Diana: чому не можна зареєструвати торговельну марку з імʼям відомої особи
  09 Серпня 2023 Коментарів немає Irena

  Справа блогерки Lady Diana: чому не можна зареєструвати торговельну марку з імʼям відомої особи

   

  В Україні відмовлено в реєстрації ТМ «Lady Diana» у відповідності до вимог законодавства щодо заборони реєстрації торговельних марок, які відтворюють ім’я відомих осіб без їх згоди. Йдеться про судову справу, де ІР офіс є відповідачем.

   

  Торговельну марку «Lady Diana» подано на реєстрацію ще у 2019 році. Однак у реєстрації ТМ відмовлено через її суперечливість публічному порядку і відтворення ім’я відомої особи, у цьому випадку – леді Діани Спенсер, принцеси Уельської.

   

  Особа, що мала намір зареєструвати таке позначення, оскаржила відповідні рішення про відмову в реєстрації до суду. Свою позицію мотивувала тим, що є співавторкою відеоблогу на YouTube з назвою «Lady Diana» і таке позначення є творчим псевдонімом її доньки. На її думку, заявлене позначення набуло популярності та впізнаваності завдяки активному та тривалому використанню серед десятка мільйонів глядачів YouTube-каналу, асоціюється серед глядачів з героїнею відеоблогу, без натяку на принцесу Уельську.

   

  Суд підтримав позицію ІР офісу та Апеляційної палати Мінекономіки, дійшовши висновку, що позначення «Lady Diana» в свідомості громадськості як у світі, так і в Україні асоціюється з особою принцеси Уельської Діани. Реєстрація торговельної марки надасть її власнику право контролю за великою кількістю способів використання в Україні цього словосполучення, з можливістю заборони такого використання. Надання правової охорони такому позначенню беззаперечно суперечить вимогам законодавства, а відтак відмова в реєстрації є правомірною (справа №757/41113/20-ц).

   

  ІР офіс вкотре відстояв позицію та підтвердив, що діє виключно в межах правового поля, чітко виконуючи функцію з підвищення ІР-культури суспільства, не допускаючи порушень у цій сфері, незважаючи на всі виклики часу.

   

  В колажі використане фото Wikimedia Commons.

   

  Читайте також:

   

  Чи можна зареєструвати торговельну марку, яка ображає за національною ознакою?

   

  Практика Суду ЄС: справа SI, Brompton Bicycle Ltd – про охорону авторським правом форми виробу на прикладі велосипеда

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає