Тенденції розгляду IP справ, цікаві кейси у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності – такі питання висвітлила начальниця відділу забезпечення судового захисту прав інтелектуальної власності департаменту захисту прав інтелектуальної власності IP офісу Людмила Запорожець на форумі IP UKRAINE NOW 2024.
Розкриваючи питання “Case law: огляд ключових правових позицій”, спікерка нагадала, що УКРНОІВІ бере участь у розгляді більшості судових справ у сфері захисту ІР прав, які розглядаються на території України в судах всіх юрисдикцій. При цьому IP офіс обов’язково залучається стороною у всіх спорах про визнання недійсними/достроковому припиненні охоронних документів на об’єкти інтелектуальної власності, визнання недійсними рішень щодо таких об’єктів. Крім того, у квітні 2023 року ІР офіс зареєстрував офіційну електронну адресу в системі ЄСІТС “Електронний суд”.
За словами Людмили Запорожець, у 2023 році з метою забезпечення представництва інтересів УКРНОІВІ представники держорганізації опрацювали 87 позовних заяв, за якими було відкрито провадження (для порівняння: у 2022 році налічувалося 62 позовні заяви), з них щодо:
Людмила Запорожець (третя справа) з учасниками сесії “IP-правосуддя: коли ми досягнемо ефективності?”
Щодо статистики за 2024 рік, то, як зазначила доповідачка, станом на 1 листопада в ІР офіс надійшла 61 позовна заява. На сьогодні загальна кількість судових справ, участь в яких бере УКРНОІВІ, – 198, причому щодо 117 справ розгляд триває менше 3 років, 60 справ – 3-5 років, 21 справи – більше 5 років.
“Наведена статистика демонструє, що судові справи про захист прав інтелектуальної власності розглядаються зазвичай не менше 2-3 років (59 % справ), але цей термін може тривати 3-5 років (30 % справ), і навіть більше 5 років (11 % справ). Крім того, спостерігається динаміка до збільшення подання позовних заяв у порівнянні з представництвом НОІВ у 2022 році, що свідчить про активність правовідносин у сфері захисту ІР прав попри військову агресію рф проти України. Водночас, у зв’язку із запуском роботи нових колегіальних органів УКРНОІВІ – Апеляційної палати, Комісії “Україна”, Атестаційної комісії – очікується збільшення кількості відповідних позовних заяв”, – зауважила Людмила Запорожець.
Також спікерка розповіла про актуальну судову ІР практику та цікаві кейси щодо:
Довідково:
IP UKRAINE NOW 2024 – захід, присвячений глибокому аналізу актуальних аспектів ІР права, організувала Асоціація правників України.
Фото організаторів.
Читайте також:
Деякі аспекти права інтелектуальної власності та штучний інтелект: презентовано рекомендації
Коментарів немає