Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Практика впровадження ІР медіації: презентуємо дослідження досвіду іноземних країн
    22 Лютого 2024 Коментарів немає Irena

    Практика впровадження ІР медіації: презентуємо дослідження досвіду іноземних країн

     

    Проєкт реалізував Центр медіації та посередництва IP офісу у співпраці з практикуючими медіаторами: проаналізовано досвід США, Італії, Великої Британії, Сінгапуру, Німеччини та інших країн.

     

    Центр медіації організував та презентував проєкт “Практика впровадження ІР медіації: дослідження досвіду іноземних країн”. 

     

    Його мета:

     

    • дослідити практики впровадження медіації в сфері інтелектуальної власності в зарубіжних країнах;
    • вивчити передовий міжнародний досвід;
    • у майбутньому адаптувати найкращі практики у сфері ІР медіації для розвитку процедури альтернативного вирішення спорів в Україні.

     

    Проєкт має підвищити обізнаність щодо ІР медіації в Україні, підтримати розвиток процедури медіації в ІР сфері та сприяти організації процесів медіації у розв’язанні ІР спорів.

     

    “ІP офіс від самого початку, формулюючи свої статутні завдання, визначив упровадження альтернативних шляхів вирішення спорів одним із напрямів роботи. Торік у травні ми презентували концепт Центру медіації та посередництва ІР офісу, а вже у вересні затвердили документи з медіації та Центр розпочав свою діяльність. Для нас важливо й те, що розвиток Центру на базі ІР офісу підтримали міжнародні партнери. Переконані, що саме медіація може бути дієвим інструментом для вирішення як договірних, так і позадоговірних спорів в ІР сфері”, – зазначив заступник директора IP офісу Владислав Білоцький.

     

    У межах проєкту “Практика впровадження ІР медіації” Центр медіації та посередництва ІР офісу у співробітництві з практикуючими медіаторами здійснив аналіз досвіду США, Італії, Великої Британії, Сінгапуру, Німеччини та інших країн.

     

    Результати дослідження підтверджують, що медіація – як інструмент альтернативного вирішення IP спорів – є доволі поширеною в більшості розвинених країн. На практиці ця процедура допомагає розвантажувати судову систему, а також забезпечує громадянам швидке й ефективне вирішення спору.

     

    Також отримані результати показують, що успіх та ефективність впровадження медіації значно варіюються в залежності від законодавчої бази, культурних особливостей та готовності суспільства прийняти медіацію як альтернативний спосіб вирішення спорів. Це демонструє, як важливо адаптувати підходи до медіації під конкретний національний контекст, щоб забезпечити їхню максимальну ефективність.

     

    Повні результати дослідження можна переглянути нижче.

     

     

    Запрошуємо на захід з медіації

     

    Детальніше про медіацію у сфері інтелектуальної власності Владислав Білоцький та начальниця Центру медіації та посередництва IP офісу Ауріка Грибовська розкажуть під час ХІ Всеукраїнської правничої школи з альтернативних методів вирішення спорів “Медіація в Україні”.

     

    Коли: 24 лютого 2024 року.

     

    Де: Освітній хаб Європейського університету (Київ, бульв. Академіка Вернадського, 16В).

     

    Організатори заходу:

     

    • Рада молодих юристів України;
    • Національна асоціація медіаторів України;
    • Європейський університет.

     

    Для кого: молоді юристи, адвокати, студенти 2-6 курсів закладів вищої освіти.

     

    Учасники зможуть ознайомитись з сучасною практикою застосування в різних галузях та практикою законодавчого врегулювання медіації в Україні, базовими навичками медіатора та матимуть можливість засвоїти їх на практиці під час тренінгу-симуляції.

     

    Деталі – за посиланням.

     

    Читайте також:

     

    Медіація як додатковий інструмент альтернативного вирішення спорів

     

    Запровадження ІP медіації в Україні: відбулося перше засідання Дискусійного клубу Центру медіації та посередництва IP офісу

     

    Представники Центру медіації та посередництва IP офісу взяли участь в International IP Mediation Conference 2023

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає