Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Запровадження ІP медіації в Україні: відбулося перше засідання Дискусійного клубу Центру медіації та посередництва IP офісу
  26 Грудня 2023 Коментарів немає Irena

  Запровадження ІP медіації в Україні: відбулося перше засідання Дискусійного клубу Центру медіації та посередництва IP офісу

   

  Актуальні питання ІP медіації, можливості цього альтернативного способу врегулювання спорів, практичні завдання, а також виклики, які стоять перед медіацією в сфері інтелектуальної власності, обговорили провідні медіатори України разом із представниками ІР офісу під час першого засідання Дискусійного клубу Центру медіації та посередництва.

   

   

  Дискусійний клуб Центру медіації та посередництва IP офісу – це обʼєднання фахівців та експертів, які зацікавлені в розвитку ІP медіації в Україні. Функціонуватиме на регулярній основі (детальніше про Дискусійний клуб можна ознайомитися в Положенні щодо його діяльності).

   

      

   

  Центр медіації та посередництва IP офісу відіграє вирішальну роль у просуванні ідеї IP медіації в Україні. На цьому наголосив заступник директора ІР офісу Владислав Білоцький:

   

  “Ми працюємо над тим, щоб ця ідея була не просто визнаною, але й ефективно застосовувалася на практиці. На цьому шляху дуже важливим є об’єднання професійної спільноти”.

   

  На думку Владислава Білоцького, який до того ж є відомим адвокатом та радником заступника керівника Офісу Президента з питань захисту інтелектуальної власності, формат “дискусійного клубу” є ідеальним майданчиком для обміну досвідом, ідеями та практичними рішеннями:

   

  “Тільки разом ми можемо досягти найвищих європейських стандартів у сфері IP-медіації”.

   

  Владислав Білоцький та Ауріка Грибовська

   

  Начальниця Центру медіації та посередництва Ауріка Грибовська акцентувала на тому, що, розглядаючи тему ефективності ІР медіації, важливо звернути увагу на міжнародний досвід у цій сфері:

   

  “Багато країн світу активно впроваджують медіацію як альтернативний спосіб вирішення спорів. В українських реаліях це також є нагальним питанням сьогодення. Запускаючи Дискусійний клуб, ми прагнемо створити для професійної спільноти можливість обмінюватися думками, обговорювати виклики та шукати нові шляхи вирішення завдань, які стоять на шляху ефективного розвитку ІP медіації”.

   

  Знана адвокатка, президент Української академії медіації Луїза Романадзе зазначила, що медіація підтверджена на практиці як ефективний альтернативний засіб врегулювання спорів у сфері інтелектуальної власності:

   

  “Запорукою успіху медіації під час вирішення спорів у сфері інтелектуальної власності є специфіка обʼєктів інтелектуальної власності, що полягає у їх нематеріальності. Завдяки цьому у сторін медіації є майже необмежені можливості для маневрування під час напрацювання взаємоприйнятного рішення”.

   

  Луїза Романадзе

   

  Професіонал Центру медіації та посередництва Олександра Падучак наголосила на тому, що ІР офіс працює над створенням майданчика для медіації, куди можуть звернутися зацікавлені особи, отримати консультацію, подати заяву щодо проведення медіації. А у разі потреби Центр здійснюватиме заходи щодо запрошення іншої сторони до участі у медіації.

   

  Олександра Падучак (зліва)

   

  “Центр також допоможе сторонам знайти медіатора. Для цього ми формуємо спільноту медіаторів, які мають спеціалізовану підготовку з бізнес- чи ІР-медіації, ведемо Реєстр ІР медіаторів та об’єднуємо справжніх професіоналів”, – резюмувала Олександра Падучак.

   

  ІР офіс дякує професійній спільноті за долучення до активного діалогу, обмін ідеями, стимулювання інтеграції та кооперацію!

   

   

   

   

  Читайте також:

   

  ІР офісом затверджені документи з медіації

   

  Медіація як додатковий інструмент альтернативного вирішення спорів

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає