Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Законопроєкт, який розробив ІР офіс, має вирішити нагальні питання підсанкційних нематеріальних активів рф, – Микола Потоцький
    05 Квітня 2023 Коментарів немає Irena

    Законопроєкт, який розробив ІР офіс, має вирішити нагальні питання підсанкційних нематеріальних активів рф, – Микола Потоцький

     

    Команда ІР офісу спільно з науковцями і фаховою спільнотою розробила законопроєкт стосовно нематеріальних підсанкційних активів. Про його норми розповів радник директора IP офісу Микола Потоцький під час ІХ Міжнародного форуму з інтелектуальної власності.

     

    «Законопроєкт, який ІР офіс розробив спільними зусиллями з науковцями, з громадськістю, має вирішити нагальні питання підсанкційних нематеріальних активів,  оскільки на сьогоднішній день є лише Постанова Кабінету Міністрів, якою ми накладаємо мораторій на такі дії. Ми передбачили в нашому проєкті  закону декілька блоків норм, які регулюють відносини, пов’язані із проведенням експертизи, і з вчиненням дій, пов’язаних з розпоряджанням такими правами на об’єкти, які належать особам, пов’язаним з державою-агресором. Ми оцінюємо і пропонуємо розглядати такі дії, як правочини, які суперечать інтересам держави, суспільства, його моральним засадам», — пояснив Микола Потоцький. 

     

    За словами радника директора ІР офісу, є декілька варіантів того, що відбувається з заявками на підсанкційні нематеріальні активи. Вони вважаються відкликаними, оскільки такий правочин вважається нікчемним. Є можливість в судовому порядку оскаржити вже видані охоронні документи на підставі такої умови.

     

    Окреме виключення, пов’язане з продовженням чинності на відповідні об’єкти інтелектуальної власності, пропонується зробити, оскільки  такі об’єкти можуть бути передані на користь держави для того, щоб це майно в майбутньому могло стати джерелом отримання доходу і компенсації  державі Україна. Тобто чинність прав може бути підтримана і можуть бути вчинені правочини, які пов’язані виключно для передачі цих об’єктів в встановленому законом порядку на користь держави Україна.

     

    PracticalTalk. «War&IP» за участі радника директора IP офісу Миколи Потоцького в рамках IPF-2023  

     

     

    Стосовно об’єктів, які належать підсанкційним особам, то тут слід говорити про Закон України “Про санкції”, який визначає санкції, що можуть тим чи іншим чином стосуватися прав інтелектуальної власності. 

     

    «Це такі види санкцій як блокування активів, а також заборона передання технологій або прав на об’єкти інтелектуальної власності. Стосовно блокування, на наше переконання, під таку модель санкцій можуть потрапити заявки, що пов’язані з підсанкційними особами, які  розглядаються нашим офісом. Відповідно, коли ми отримуємо рішення РНБО, введені в дію Указом Президента, ми блокуємо всі дії, які пов’язані з такими об’єктами, з такими заявками, охоронними документами. Для того, щоб ця інформація стала загальнодоступною і публічною, ми передбачили в наших спеціальних інформаційних системах можливість для будь-якої зацікавленої особи перевірити, чи є певний об’єкт права інтелектуальної власності, чи стосується він відповідних об’єктів, які передано в управління агентству АРМА», — підкреслив Микола Потоцький. 

     

    Читайте також:

     

     

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає