Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Стратегія розвитку ІР сфери має враховувати виклики воєнного стану, — Олена Орлюк
  05 Квітня 2023 Коментарів немає Irena

  Стратегія розвитку ІР сфери має враховувати виклики воєнного стану, — Олена Орлюк

   

  Стратегія розвитку сфери IP для України має бути оновлена відповідно до викликів воєнного часу. А отже документ, напрацьований до повномасштабного вторгнення рф, має бути оновлений. Про це повідомила керівниця ІР офісу Олена Орлюк, виступаючи на ІХ Міжнародному форумі з інтелектуальної власності.

   

  «Ми великою спільнотою складали стратегію розвитку IP сфери, яку презентували наприкінці 2019 року. Зараз  ми розуміємо, що стратегія розвитку IP сфери має бути оновлена з урахуванням впливу повномасштабної війни і намаганням вирішити ті завдання, які стоять перед Україною в період післявоєнного відновлення. Тому ми проговорили з керівництвом профільного міністерства, що наразі ми оприлюднимо в себе на сайті стратегію саме в редакції 2019 року. Також, скоріш за все, запропонуємо від IP офісу проміжний звіт, що було зроблено в Україні в рамках цієї стратегії станом натепер», — пояснила очільниця ІР офісу.

   

  Крім того, за словами Олени Орлюк,  ІР офіс долучився до процесу роботи та розсилки запитальників у держінституції, судові органи, представникам адвокатського корпусу, університетам, науковим інституціям, суб’єктам інноваційної діяльності з приводу оцінювання впливу повномасштабної війни на стан IP. Це робиться в рамках співпраці WIPO та їх дослідження з метою втілення минулорічної резолюції по Україні. 

   

  Ще одне завдання ІР офісу, повʼязане з повномасштабною війною, це — робота з підсанкційними активами. 

   

  «Зараз в нас вже пройшло декілька зустрічей з цього напряму. В нас підписаний відповідний меморандум з АРМА, який ми наповнюємо конкретним змістом. І питання в тому, що технологічно ми для себе відпрацьовуємо механізми роботи з базами, які стосуються саме підсакційних активів. І також  напрацьовуємо позицію стосовно того, як взагалі управляти такими активами в частині IP, тому що в Україні цей напрям в принципі терра інкогніта. І тому ми зайнялися цією проблемою», — повідомила Олена Орлюк.

   

  Олена Орлюк в дискусії «IP: Ukraine & Worldwide» ⇓

   

   

  Також ІР офіс переглянув політику в частині представлення інтересів відомства в судових процедурах, порівняно з тим, як це раніше відбувалося. Готується до подачі до Міністерства економіки проєкт змін до регламенту Апеляційної палати. 

   

  Окремі зусилля, за словами Олени Орлюк, ІР офіс докладає для зміни іміджу України як країни, в якій порушують права інтелектуальної власності.

   

  «Ми намагаємося зараз максимально підготуватися до процесу, коли буде відновлення України після Перемоги. Зокрема, в частині розробки чи удосконалення правових механізми, які Україна може представити для захисту прав інтелектуальної власності. В активній позиції ІР офісу у підготовці працівників правоохоронних органів з цього напряму, у т.ч. стосовно, наприклад, надання їм методичних рекомендацій, надання інформаційного супроводження, консультації и навчань. Офіс пропрацьовує ці напрями роботи, а також активно зараз долучається для постійної співпраці з представниками бізнесу, з адвокатським корпусом, для того щоб спільно працювати над підвищенням захисту прав. Для нас надзвичайно важливим питанням є повноцінний запуск IP суду, тому що ми вважаємо це одним із необхідних елементів ефективного захисту прав інтелектуальної власності в Україні», — наголосила керівниця ІР офісу.

   

  Читайте також:

   

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає