Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • “Потрібно повернути культ успішного науковця” – синергію науки та бізнесу обговорили на IP&I for Science and Business
  14 Грудня 2023 Коментарів немає Irena

  “Потрібно повернути культ успішного науковця” – синергію науки та бізнесу обговорили на IP&I for Science and Business

   

  Ефективна комерціалізація винаходів, синергія бізнесу та науки, розвиток інноваційного середовища у ЗВО та виклики, які перед ними стоять. Все це обговорювали під час дискусійної панелі “Science and Business” у межах заходу IP&I for Science and Business.

   

  Про роль науки для бізнесу та коли варто починати зацікавлювати молодь дослідницькою діяльністю – розповів Сергій Веретюк, керівник Noosphere Engineering School:

   

  Коли ми говоримо про розвиток інноваційної діяльності в університетах, ми стикаємось із проблемою відсутності ініціативності у студентів і неготовності брати на себе відповідальність. Також потрібно повернути культ успішного науковця. Адже, коли ми зможемо змалку заразити дітей зацікавленістю в інженерії, науці, тоді ми отримаємо базу молоді, яка буде конвертуватися в інноваторів, креаторів, винахідників”.

   

  Сергій Веретюк

   

  На важливості синергії між бізнесом і наукою наголосила Оксана Юрчишин, директорка Департаменту інновацій та трансферу технологій, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” (КПІ):

   

  “Проблема взаємодії науки бізнесу перш за все – в комунікації. Бізнес налаштований на те, щоб отримати прибуток швидко, наука в більшості випадків вимагає часу, щоб дійти до результату, який буде корисний бізнесу. І ця розірваність у часі є основним, що блокує впровадження університетської науки в бізнес. Це проблема характерна не тільки для України, у ЄС теж так, хоч і менше. Цю співпрацю можна пришвидшити, коли є спільна мета і налаштування на результат”.

   

  Оксана Юрчишин

   

  Про досвід запровадження підприємницького університету та залучення студентів до стартап-діяльності говорив Андрій Заікін, засновник та СЕО, YEP акселератор:

   

  Наша головна мета — якомога більше студентів втягнути в підприємництво і стартап-підприємництво, просто щоб вони розуміли, як ця екосистема влаштована, спробували базові речі. Найбільший виклик — навчити викладачів. Зараз наше комʼюніті — це більше 300 викладачів в 120 університетах, ми постійно намагаємось підвищити їх навички, щоб вони далі передавали ці знання студентам”.

   

  Андрій Заікін

   

  Про важливість аналізу викликів і поточної ситуації для успішної реалізації проєктів розповів Євгеній Удовиченко, менеджер ІТ академії компанії SoftServe:

   

  Бізнес повинен розуміти, що він і для чого робить. Тут потрібен детальний аналіз. Потрібно знати, коли і яку технологію використовувати. Бо не завжди гонитва за технологіями і найновішими рішеннями є виправданою. Ми співпрацюємо з університетами і наші ментори допомагають студентам втілити ідеї у життя. І тут теж ключове — аналіз”.

   

  Євгеній Удовиченко

   

  Модератором дискусійної панелі виступила начальниця відділу координації грантової діяльності ІР офісу Галина Штогрин.

   

  Галина Штогрин

   

  Фото: Юрій Бєлах

   

  За трансляцією заходу IP&I for Science and Business можна стежити на ютуб-каналі IP офісу:

   

   

   

  Читайте також:

   

  IP&I for Science and Business: ВОІВ продовжить підтримку TISC в Україні

   

  Інтелектуальна власність та інновації для науки та бізнесу: стартував IP&I for Science and Business (дивіться наживо)

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає