Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Інтелектуальна власність та інновації мають стати драйверами економічного розвитку України, – учасники Форуму IP&I management
  13 Жовтня 2023 Коментарів немає Irena

  Інтелектуальна власність та інновації мають стати драйверами економічного розвитку України, – учасники Форуму IP&I management

   

  Одним із першочергових завдань України є розвиток інноваційної інфраструктури, ефективна охорона і захист інтелектуальної власності та комерціалізація інновацій.

   

  На цьому наголосив начальник управління інтелектуальної власності та інновацій Міністерства економіки України Андрій Анісімов, вітаючи учасників форму “IP&I management: Як комерціалізувати свій інноваційний продукт та заробляти?”, організованого ІР офісом за підтримки iHUB.

   

  Андрій Анісімов переконаний у тому, що сьогодні у світі перемагають не потужні та великі, а швидкі й мобільні, тому від швидкості прийняття рішень Україною залежить розвиток сфери інтелектуальної власності та інновацій. Тож потрібно зосередитися на створенні якісної екосистеми, яка поєднуватиме наукові установи, інноваційні центри та центри трансферу технологій.

   

  “Разом з ІР офісом ми зможемо досягнути того, що інтелектуальна власність та інновації стануть драйверами економічного розвитку України”, – переконаний Андрій Анісімов.

   

  Форум IP&I management спрямований передусім на практику. На цьому акцентувала очільниця ІР офісу Олена Орлюк. Упродовж дводенного форуму організатори пропонують знайти вирішення для проблемних питань та практичних кейсів щодо управління інтелектуальною власністю – фахівці ІР офісу та провідні драйвери інноваційної сфери ділитимуться досвідом, законодавчими змінами і порадами як це робити правильно та ефективно.

   

   

  “Сьогодні ми також користуємося нагодою презентувати перед учасниками діяльність Національного хабу інтелектуальної власності та інновацій – National IP&I Hub, який створено на базі ІР офісу за погодженням Мінекономіки. Це спільна справа, яка стала результатом комунікації з багатьма стейкхолдерами, що опікуються питаннями регулювання економіки, інновацій, цифровізації, освіти, оборони, стратегічного розвитку промисловості тощо, а також із нашою наукою, освітою, винахідниками, креаторами, інноваторами, з нашими стартапами та фондами”, – зазначила Олена Орлюк.

   

  За її словами, IP&I Hub – це майданчик для пошуку шляхів для максимально швидкої побудови в Україні інноваційної інфраструктури, для допомоги національним розробникам в пошуку грантової підтримки та інвесторів. А також для пошуку технологій, в які вкладатиме кошти держава та інвестори з тим, щоби наші розробки залишалися в Україні та розвивали національну економіку, промисловість, оборонну сферу. Спільними зусиллями маємо змінити існуючий наразі вектор у той бік, аби українці за свої розробки та технології, що створюються в Україні, отримували винагороду та ліцензійні платежі саме тут, щоби іноземні інвестиції приходили в країну.

   

  “Ми разом маємо працювати над майбутнім України. Попереду на нас чекають важкі випробування, адже війна триває, але ми маємо докладати максимум зусиль, щоби вистояти, а після перемоги швидко відбудовувати наші зруйновані міста й села, впроваджувати сучасні технології у виробництво, агросферу. І в цьому процесі ми маємо величезну перевагу – наш креативний народ та унікальні ідеї. Ми не можемо опускати рук, а маємо робити все можливе для того, щоб рухатися вперед. Я за наше креативне, інноваційне, світле майбутнє. І команда ІР офісу робить все для того, щоб цьому сприяти”, – запевнила Олена Орлюк.

   

  Для України сьогодні відкриті і вікна, і двері світу. Про це, вітаючи учасників заходу, зазначив президент Агенції Європейських інновацій Іван Кульчицький. За його словами, потенційні іноземні партнери говорять про великий потенціал України, але для цього українські розробники мають відкриватися світові, говорити зі світом однією мовою.

   

  Спікер зазначив про те, що розмови про інноваційну економіку нагадують йому історію про подорож до острова скарбів. “Інтелектуальна власність – це нова економіка, це скарб. Але для початку треба зрозуміти, де цей скарб лежить. ІР офіс сьогодні показує дорогу до цих скарбів”, – вважає Іван Кульчицький. Він акцентував на необхідності розробки чіткої, синхронізованої стратегії інновацій між усіма національними стейкхолдерами, та закликав учасників заходу користуватися можливостями, які їм пропонує ІР офіс.

   

  Іван Кульчицький (зліва) та Андрій Анісімов

   

  Читайте також:

   

  Успішна комерціалізація ІВ: підсумки панельної дискусії “Окремі аспекти управління інтелектуальною власністю” (відео)

   

  Стартував Форум “IP&I management: Як комерціалізувати свій інноваційний продукт та заробляти?” (трансляція)

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає