Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Інтелектуальна власність та фармацевтична галузь: представники IP офісу відвідали виробництво компанії «Дарниця»
  14 Квітня 2023 Коментарів немає Irena

  Інтелектуальна власність та фармацевтична галузь: представники IP офісу відвідали виробництво компанії «Дарниця»

   

  Очільниця IP офісу Олена Орлюк та Богдан Падучак ознайомились із передовими технологіями виробництва лікарських засобів та зустрілись з керівництвом фармкомпанії. 

   

  Під час зустрічі учасники розглянули нагальні питання у сфері інтелектуальної власності, які стримують розвиток фармацевтичної галузі.

   

  Серед питань, які обговорювались з представниками фармацевтичного бізнесу, – необхідність удосконалення Закону України «Про захист інтересів осіб у сфері інтелектуальної̈ власності під час дії воєнного стану, введеного у зв’язку із збройною агресією рф проти України» та уточнення положень, які продовжують дію патентів, що не можуть бути продовжені відповідно до норм законодавства.

   

  Відзначаючи суспільну важливість цього закону, який дозволив тисячам заявників та правовласників зберегти права інтелектуальної власності в умовах збройної агресії, IP офіс напрацював пропозиції з його удосконалення.

   

   

  На сьогодні, коли судові та правоохоронні органи відновили повноцінну роботу і забезпечується можливість ефективного захисту прав, актуалізується і потреба в зміні відповідних норм закону.

   

  Крім того, окремої уваги потребує вирішення питання щодо прав інтелектуальної власності, які належать країні-агресору, і можуть бути використані як джерело фінансування рф.

   

  ІР офіс напрацював відповідні проєкти та передав депутатському корпусу. Тож ринок очікує на реєстрацію відповідного законопроєкту і його якнайшвидше прийняття.

   

   

  Щодо «положення Болар»

   

  Окремим питанням для обговорення була необхідність вдосконалення правового регулювання «положення Болар».

   

  На сьогодні подати заяву на державну реєстрацію генеричного лікарського засобу можна лише після вичерпання строку патентної охорони оригінального препарату. Разом з тим, процедура реєстрації лікарського засобу може тривати до двох років, внаслідок чого генеричний препарат виводиться на ринок із значною затримкою.

   

  Це штучні бар’єри, а тому актуальним завданням є створення правового механізму, за якого лікарський засіб може проходити реєстраційні процедури під час дії патенту, з дотриманням прав інтелектуальної власності, та вийти на ринок наступного дня після спливу строку відповідної патентної охорони.

   

  Скорочення часу між моментом реєстрації лікарського засобу та моментом уведення його у вільний обіг надає можливість підвищити фізичну (розширення номенклатури лікарських засобів) та економічну (генеричні лікарські засоби значно дешевші за оригінальні лікарські засоби) доступність лікарських засобів для населення України.

   

  Олена Орлюк підтвердила, що це питання також перебуває у центрі уваги ІР офісу і вже винесене на обговорення відповідної робочої групи, за результатами роботи якої законодавцям запропонують узгоджені законодавчі зміни для подальшого прийняття.

   

   

  Читайте також:

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає