Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • “34 полюси творчості”: особливості застосування норм права інтелектуальної власності у книговидавництві (відео)
  16 Лютого 2024 Коментарів немає Irena

  “34 полюси творчості”: особливості застосування норм права інтелектуальної власності у книговидавництві (відео)

   

  IP офіс провів вебінар для аудиторії у більш як 100 видавців, правників і креаторів.

   

  Черговий захід із серії “34 полюси творчості” було проведено для представників однієї з найбільш прогресуючих креативних індустрій України, а саме для книговидавців, що у воєнний час змогли вивести галузь на якісно новий рівень. Вебінар був організований IP офісом спільно із Українським інститутом книги.

   

  Специфіка доповідей вебінару стосувалася здебільшого саме видавців. Однак попереду у планах організація і проведення окремих семінарів щодо дотримання авторських прав ілюстраторів, авторів, перекладачів.

   

  Цього ж разу для аудиторії у понад 100 видавців, правників і креаторів протягом двох з половиною годин були представлені особливості застосування норм права інтелектуальної власності саме при виданні книг.

   

  Вітаючи учасників вебінару, очільниця ІР офісу Олена Орлюк наголосила на тому, що Всесвітня організація інтелектуальної власності та європейські партнери приділяють велику увагу підтримці та розвиткові креативних індустрій. Ці завдання – й серед пріоритетів національного ІР офісу.

   

   

  Так, начальник департаменту розвитку сфери авторського права і суміжних прав IP офісу Любов Майданик розкрила аспекти підписання видавничого договору і його істотних умов, в тому числі і щодо договорів із іноземними видавцями і авторами.

   

  Начальник відділу розвитку креативних секторів економіки IP офісу Дмитро Дорошенко відповів на найбільш популярні питання від спільноти:

   

  • використання генеративного штучного інтелекту у видавничій справі:
  • підписання договорів на видання творів зниклих безвісти авторів:
  • можливості переходу твору із суспільного надбання під правову охорону.

   

  Засновник видавництва “Лабораторія” Антон Мартинов поділився з колегами досвідом щодо видання електронних і аудіокниг, зокрема описавши засоби технічного захисту таких книг від копіювання і незаконного розповсюдження.

   

  Юрист Центру досліджень права інтелектуальної власності при Страсбурзькому університеті Сергій Брудняк виступив з доповіддю щодо вичерпання прав на примірники книг.

   

  А Олександра Косенко, начальниця Центру спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності IP офісу, розкрила аспекти роботи центру у боротьбі з контрафактною продукцією – зокрема примірників книг.

   

  Судячи з відгуків спільноти, запит на такі знання вже давно назрів, а відтак чекайте незабаром новий мануал від IP офісу, який деталізує і систематизує авторське право у видавничій справі.

   

  Читайте також:

   

  “34 полюси творчості”: оцифрування музейних колекцій і авторське право (відео)

   

  “34 полюси творчості”: інтелектуальна власність у світі моди (відео)

   

  “34 полюси творчості”: IP офіс провів захід, присвячений авторському праву у сфері мистецтва

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає