Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Україна отримає всебічну підтримку ВОІВ для розвитку сфери інтелектуальної власності, – Хабіп Асан під час IP LET FORUM
    01 Грудня 2023 Коментарів немає Irena

    Україна отримає всебічну підтримку ВОІВ для розвитку сфери інтелектуальної власності, – Хабіп Асан під час IP LET FORUM

     

    Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) надалі підтримуватиме Україну у зміцненні системи інтелектуальної власності, розвитку інноваційної екосистеми та креативних секторів економіки.

     

    На цьому наголосив Директор Відділу країн з перехідною економікою та розвинених країн (TDC) Всесвітньої організації інтелектуальної власності Хабіп Асан у своєму відеозверненні під час IP LET FORUM. А також відзначив активну взаємодію України з ВОІВ:

     

    Ви є цінним членом Організації, і ми пишаємося тим, що співпрацюємо з вами задля зміцнення вашої ІР системи та підтримки ваших секторів інновацій та креативності. Я хочу підтвердити відданість ВОІВ наданню конкретної допомоги та підтримки Україні, як зазначено у висновках Звіту щодо допомоги і підтримки інноваційного й креативного секторів та системи інтелектуальної власності України.

     

    Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності щодо співробітництва у сфері інтелектуальної власності також знаменує собою нову главу в нашій співпраці. Ми з нетерпінням чекаємо на спільну роботу для досягнення амбітних цілей Меморандуму, спрямованих на зміцнення національної інноваційної екосистеми”, — наголосив Хабіп Асан.

     

    Спікер відзначив співпрацю з Академією ВОІВ та привітав завершення програми підготовки тренерів та створення пулу передових експертів для Національної IP Академії:

     

    Важливо зазначити, що за останні 5 років за рекомендацією українського IP офісу фахівцям у сфері інтелектуальної власності було надано близько 450 стипендій для участі в гібридних/дистанційних курсах навчання. Понад 6000 учасників скористалися перевагами гібридних/дистанційних курсів Академії ВОІВ. Найбільшу частку учасників складають представники академічних кіл (43%) та приватного сектору (36%). На жінок припадає понад 60% учасників. Я заохочую більше українських стейкхолдерів брати участь у курсах Академії.

     

    Ще одним значним досягненням є спільний проєкт Центрів підтримки технологій та інновацій. Ми раді спостерігати за постійним зростанням української мережі TISC та готові й надалі підтримувати вас у цій справі”.

     

    Крім того, Хабіп Асан відзначив спільну роботу ВОІВ та українського IP офісу в напрямку підтримки українських стейкхолдерів сфери та виконання функцій МПО/ОМПЕ:

     

    Ми раді тісно співпрацювати з Українським національним офісом інтелектуальної власності та інновацій як з Міжнародним пошуковим органом та Органом міжнародної попередньої експертизи за процедурою РСТ. Це дозволить українським інноваторам отримати доступ до більш ефективного та економічно вигідного патентного пошуку та експертизи, що сприятиме подальшому розвитку їхнього інноваційного шляху.

     

    Повну версію відеозвернення директора відділу країн з перехідною економікою та розвинених країн ВОІВ, а також виступи інших спікерів Форуму дивіться на ютуб-каналі ІР офісу:

     

     

    Ведуча IP LET FORUM – Марічка Падалко

     

     

    Фото: Юрій Бєлах

     

    Читайте також:

     

    Стартував ІІ Національний форум з інтелектуальної власності та інновацій IP LET FORUM (дивіться наживо)

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає