Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Доступ до глобальних сервісів ІВ: IP офіс продовжує виконання функцій МПО та ОМПЕ
    10 Липня 2023 Коментарів немає Irena

    Доступ до глобальних сервісів ІВ: IP офіс продовжує виконання функцій МПО та ОМПЕ

     

    Український IP офіс продовжує виконання функцій Міжнародного пошукового органу (МПО) та Органу міжнародної попередньої експертизи (ОМПЕ). Відповідні зміни до Угоди між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міжнародним бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності затверджені на 55-тій сесії Асамблей Союзу Договору про патентну кооперацію (PCT) 10.07.2023 року.

     

    Відтепер в зазначеній Угоді та офіційних ресурсах системи PCT буде актуалізовано інформацію щодо основних інституцій державної системи правової охорони інтелектуальної власності і закріплено, що саме Державна організація “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” (IP офіс) виконує функції “Міжнародного пошукового органу” (МПО) та “Органу міжнародної попередньої експертизи” (ОМПЕ) відповідно до PCT.

     

    На підтримку завтердження цих змін виступили представники делегацій Польщі – від імені країн Регіональної групи Центральної Європи та Балтії (CEBS), та Швейцарії – від імені країн Групи B.

     

    Це важливий крок для української сфери інтелектуальної власності, — наголосила очільниця IP офісу Олена Орлюк:

     

    ”IP офіс продовжує працювати над удосконаленням якості патентної експетизи та інтеграцією у глобальну систему ІВ шляхом якісного проведення міжнародних пошуків та міжнародної попередньої експертизи й професійного міжнародного співробітництва. Підтвердження статусу МПО/ОМПЕ дозволяє якісно просувати Україну на IP-мапі світу, щоб голос України був почутий, а її інтереси були враховані”.

     

    Також це визнання роботи і кваліфікації IP офісу, – наголосив перший заступник директора IP офісу, Богдан Падучак:

     

    Це підтвердження високої якості патентної експертизи, організаційної та адміністративної структури українського IP офісу, адже регулювання системи PCT встановлює високі критерії щодо компетенцій патентних експертів, їх кількості, наявності достатніх технічних засобів для проведення патентних пошуків, системи менеджменту якості відомства, яка була впроваджена в нашому Офісі відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 9001:2015, та отримала сертифікат відповідності від компанії DEKRA Certification”.

     

    Це рішення стало можливим завдяки постійній підтримці розвитку української ІР-сфери Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та Першого віцепрем’єр-міністра — Міністра економіки України Юлії Свириденко, наполегливим зусиллям команди IP офісу, Мінекономіки України, Постійного представництва України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві.

     

    До слова, нині лише 24 відомства ІВ у світі отримали статус МПО/ОМПЕ, серед яких Європейське патентне відомство, Відомство США з патентів та торговельних марок, Японське патентне відомство тощо. Під час поточної сесії Асамблей Союзу PCT також було обрано 25-ту установу, якою стало Відомство ІВ Саудівської Аравії.

     

    Нагадаємо, що Державне підприємство “Український інститут інтелектуальної власності” виконувало функції МПО/ОМПЕ з 2016 року. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 943-р, яке набрало чинності 8 листопада 2022 року, IP офіс почав виконувати функції Національного органу інтелектуальної власності, серед яких, функції МПО/ОМПЕ за процедурою РСТ.

     

    У квітні 2023 року Міністерство економіки України звернулось до Міжнародного бюро ВОІВ з проханням відобразити у відповідній Угоді зміни в українській сфері ІВ. Внесення таких змін до Угоди є предметом затвердження на Асамблеї Союзу PCT.

     

    IP офіс на підставі роз’яснень та технічних консультацій з Міжнародним бюро ВОІВ продовжував виконання функцій МПО/ОМПЕ, як це передбачено в національному та міжнародному законодавстві. Затвердження Асамблеєю Союзу PCT цих змін підтверджує цілковиту відповідність IP офісу вимогам до МПО/ОМПЕ.

     

    Читайте також:

     

    Напрями співпраці та вплив російської агресії на інноваційну екосистему України: зустріч української делегації з Гендиректором ВОІВ

     

    «She inspires»: як творчість українок підкорює Генеральну Асамблею ВОІВ

     

    Підвищення кваліфікації українських фахівців і промоція української сфери інтелектуальної власності: зустріч керівництва ІР офісу з INTA

     

    Збереження потенціалу нації: Україна окреслила свої головні пріоритети безпеки та розвитку для IP-сфери та подякувала за міжнародну підтримку під час Асамблей ВОІВ

     

    Делегація українського IP офісу розпочала роботу в межах Асамблей держав-членів ВОІВ

     

    Євроінтеграція сфери інтелектуальної власності: ІР офіс підписав меморандум про співпрацю з EUIPO

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає