Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Міжнародне співробітництво в IP сфері: Мінекономіки підписало Меморандум з ВОІВ
  26 Липня 2023 Коментарів немає Irena

  Міжнародне співробітництво в IP сфері: Мінекономіки підписало Меморандум з ВОІВ

   

  Документ з фокусом на пом’якшення негативних наслідків війни та відновлення інноваційної й творчої екосистеми України передбачає поглиблення співпраці. 

   

  Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко підписала Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством економіки та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) щодо співробітництва у сфері інтелектуальної власності (ІВ).

   

  «Посилення співпраці з ВОІВ як спеціалізованим агентством ООН має підтримати національну економіку, збільшити вклад в перемогу над агресором та зберегти науковий та творчий потенціал наших людей. Зараз ми робимо акцент на подолання наслідків війни рф проти України та нашому європейському майбутньому. В той же час ми відкриваємо нові горизонти співпраці, які спрямовані на розвиток і відбудову нашої країни», – зазначила Юлія Свириденко.

   

  Меморандум передбачає поглиблення співпраці та зосереджений на подоланні негативних наслідків військової агресії рф на інноваційний та креативний сектори та екосистему України.

   

  Зокрема, документ визначає такі напрямки співпраці між Мінекономіки та ВОІВ:

   

  • залучення міжнародної технічної допомоги та фінансових ресурсів для забезпечення потреб сектору інтелектуальної власності та інновацій України;
  • підтримку МСП, дослідників та представників креативного сектору, які постраждали від війни;
  • посилення потенціалу та надання підтримки інституціям України у доступі до патентних та непатентних баз даних;
  • адаптацію Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності України, з урахуванням негативних наслідків війни на сферу інтелектуальної власності;
  • заходи з розвитку кадрового потенціалу у сфері ІВ, зокрема через діяльність Національного навчального центру інтелектуальної власності за підтримки Академії ВОІВ та впровадженню навчальних, зокрема магістерських, програми з ІВ;
  • підтримку розвитку та функціонування національної мережі Центрів підтримки технологій та інновацій;
  • розвиток Центру медіації та посередництва при Національному органі інтелектуальної власності;
  • підтримку процесів цифрової трансформації сфери ІВ та інновацій;
  • реалізацію Програми підтримки винахідників ВОІВ тощо.

   

  Велику увагу обговоренню кроків щодо реалізації Меморандуму приділили під час зустрічі делегації Уряду України, до складу якої входили представники Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (IP офісу), та Постійного представництва України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві з Генеральним директором ВОІВ паном Дареном Тангом під час 64-ї серії засідань Генасамблеї організації.

   

  «Сфера інтелектуальної власності, як і всі інші, мають працювати на перемогу над агресором та збереження життя і потенціалу наших людей, допомогу національній економіці, відновлення та відбудову України. Завдяки спільним проєктам та технічній допомозі ВОІВ ми плануємо і надалі підтримувати та стимулювати розвиток креативного та інноваційного секторів української економіки та нашої ІР сфери. Саме для цього ми прагнемо, зокрема, адаптувати Національну ІР-стратегію з акцентом на відновлення України та подолання негативних наслідків російської агресії, з урахуванням нашої інтеграції до ЄС”, – акцентувала керівниця IP офісу Олена Орлюк.

   

  Нагадаємо, що моніторинг та подолання середньо- та довгострокових наслідків війни в Україні стали основою для деталізації напрямків співпраці нашої країни та ВОІВ. Вони були визначені в нещодавньому Звіті Міжнародного Бюро ВОІВ та представлені Генасамблеї ВОІВ.

   

  Читайте також:

   

  Розвиток технологій сфери авіації: Меморандум про співпрацю між НАУ та IP офісом

   

  Євроінтеграція сфери інтелектуальної власності: ІР офіс підписав меморандум про співпрацю з EUIPO

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає