Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Кримінально-правовий захист інтелектуальної власності в умовах війни: можливості IP офісу
    11 Квітня 2025 Коментарів немає Олексенко Олексій

    Кримінально-правовий захист інтелектуальної власності в умовах війни: можливості IP офісу

     

    Ефективна протидія контрафакту, особливості розслідування злочинів щодо інтелектуальної власності та можливості УКРНОІВІ (ІР офіс) обговорювали під час форумуКримінально-правовий захист інтелектуальної власності в умовах війни, який організувало Бюро економічної безпеки (БЕБ).

     

    Зокрема, увагу зосередили на таких темах:

     

    • протидія підробкам в контексті результатів роботи БЕБ,

     

    • розслідування злочинів у сфері інтелектуальної власності,

     

    • дієві інструменти захисту прав у IP сфері,

     

    • взаємодія з правоохоронними органами,

     

    • пропозиції щодо законодавчих змін та запровадження нових інструментів протидії.

     

    Від IP офісу в заході взяли участь заступник директора Микола Потоцький та начальник департаменту захисту прав Юрій Романюк.

     

    Відео: Бюро економічної безпеки України

     

    Про можливості УКРНОІВІ розповів Микола Потоцький:

     

    “ІР офіс поряд з класичними функціями офісу з інтелектуальної власності виконує нові функції, потреба в яких обумовлюється необхідністю розбудови інноваційної економіки. Серед таких функцій – сприяння захисту прав інтелектуальної власності завдяки діяльності Апеляційної палати УКРНОІВІ, Центру медіації та посередництва та Центру спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності. 

     

    Важливою складовою захисту прав інтелектуальної власності є ефективна комунікація між правовласниками, правоохоронними органами, судовими експертами та судами. Центр спостереження забезпечує експертний нетворкінг шляхом створення робочих та експертних груп за категоріями питань”.

     

     

    Крім того, обговорювались питання удосконалення національного законодавства в контексті набуття Україною повноправного членства в ЄС, зокрема нюансів застосування Директиви 2004/48/ЄC Європейського парламенту та Ради від 29.04.2004 про забезпечення дотримання прав інтелектуальної власності. 

     

    Також Микола Потоцький звернув увагу на те, що ІР офіс спільно з Мінекономіки та профільними науковими та науково-дослідними установами у сфері інтелектуальної власності працює над розробкою пропозицій з імплементації Директиви (ЄС) Європейського парламенту і Ради 2016/943 від 08.06.2016 про захист нерозкритих ноу-хау і комерційної інформації (комерційних таємниць) проти їх неправомірного отримання, використання та розкриття до національного законодавства.

     

    Ці пропозиції передбачають прийняття спеціального Закону України “Про захист комерційних таємниць”, а також внесення змін до низки кодифікованих законодавчих актів, в тому числі і Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо уточнення регулювання кримінальної відповідальності за неправомірне отримання, використання та розкриття комерційної таємниці.

     

    Довідково:

     

    До заходу також долучились представники Офісу Генерального прокурора, Асоціації правників України, Асоціації DIIA City Union, Асоціації дистриб’юторів України, Асоціації “Укрводка”, Федерації роботодавців України, Європейської бізнес асоціації, Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством, а також представники правовласників.

     

    Фото: Бюро економічної безпеки України.

     

    Читайте також:

     

    Микола Потоцький – про вдосконалення законодавства щодо IP прав військовослужбовців

     

    Інтелектуальна броня: як в Україні планують врегулювати ІР права на технології, створені військовослужбовцями

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає