Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Розвиток виноградарства та виноробства в Україні: IP офіс уклав Меморандум про співробітництво з корпорацією «Укрвинпром»
    15 Серпня 2023 Коментарів немає Irena

    Розвиток виноградарства та виноробства в Україні: IP офіс уклав Меморандум про співробітництво з корпорацією «Укрвинпром»

     

    У рамках конкурсного відбору, що стартував у Києві, буде обрано амбасадорські вина, які представлятимуть Україну в центрі La Cité du Vin у французькому Бордо.

     

    15 серпня у Києві стартував другий Всеукраїнський відбір амбасадорських вин від національних виробників у межах інноваційного проекту «Українське вино – частина світової культурної спадщини вина La Cité du Vin».

     

    Найкращі зразки, які стануть «посольськими» винами, представлятимуть Україну в унікальному культурному центрі вина La Cité du Vin у французькому місті Бордо.

     

    Важливість Меморандуму

     

    У перший день конкурсу відбулося знайомство з програмою вибору, а також підписання Меморандуму про співробітництво щодо збереження, забезпечення розвитку виноградарства та виноробства України між IP офісом та корпорацією “Укрвинпром”. Документ підписали очільниця ІР офісу Олена Орлюк та генеральний директор “Укрвинпрому” Володимир Кучеренко.

     

    Олена Орлюк і Володимир Кучеренко підписали Меморандум про співробітництво

     

    Сторони домовилися об’єднати зусилля і можливості для досягнення спільної мети. А саме для:

     

    • сприяння розвитку та захисту бренду «Українське вино» (Wine of Ukraine), у тому числі за кордоном;
    • охорони і захисту прав інтелектуальної власності у сфері виноградарства та виноробства;
    • проведення взаємних консультацій, обміну інформацією та найкращими практиками щодо дотримання вимог законодавства у сфері інтелектуальної власності;
    • організації спільних семінарів, круглих столів, конференцій, тренінгів та інших просвітницьких заходів;
    • сприяння захисту інтересів національних виробників щодо правової охорони і використання географічних зазначень;
    • обміну інформацією щодо законодавства у сфері інтелектуальної власності та експертизи заявок на об’єкти права інтелектуальної власності;
    • сприяння у залученні інвестицій у виноградарство та виноробство України;
    • пропагування інвестиційної привабливості виноградарства та виноробства України, у тому числі за кордоном.

     

    Меморандум діятиме до кінця 2028 року з можливістю автоматичної пролонгації на наступні п’ять років.

     

    “Вина через призму інтелектуальної власності – це, в першу чергу, торговельні марки та географічні зазначення. Україна, звичайно, має бути зацікавлена у тому, аби наші бренди впізнавалися в світі, а наш реєстр ГЗ розширювався за рахунок продукції національних виноробів. Але виноробна галузь – це не лише про інтелектуальну власність та інновації у виробництві, але й про захист історії, традицій та культурної спадщини, які створюють неповторний образ сучасної України”, – наголосила очільниця ІР офісу Олена Орлюк під час відкриття заходу.

     

     

     

    Хто обиратиме вина

     

    У наступні дні конкурсного відбору вин відбудеться дегустація для La Cité du Vin. Її проведуть корпорація «Укрвинпром» як офіційний партнер-амбасадор Фонду культури та цивілізації Вина (Fondation pour la Culture et les Civilisations du Vin), що керує центром La Cité du Vin, спільно з Асоціацією сомельє України, Українським інститутом вина, Національним університетом харчових технологій, за підтримки Мінкультури, Мінагрополітики, Мінекономіки, Міністерства закордонних справ, Держпродспоживслужби, IP офісу, Національної академії аграрних наук України та платформи сприяння експорту NAZOVNI.

     

     

    17 серпня відбудеться захід в Дипломатичній академії МЗС України з церемонією нагородження Ukrainian Wine Ambassador 2023.

     

    Слід відзначити, що минулорічні вина-«амбасадори», які отримали міжнародне визнання, були представлені під егідою Президента Франції Еммануеля Макрона під час щорічних виставок Wine Paris & Vinexpo Paris. Це визнання вже призвело до контрактів на поставку з декількома європейськими країнами.

     

    Вкотре беручи участь у відборі для La Cité du Vin, українські винороби ще більше можуть зміцнити свої позиції на світовому ринку та адаптуватися до міжнародних стандартів, демонструючи світові нашу автентичність.

     

    Постійна присутність українських вин в La Cité du Vin забезпечує представлення України як виноробної держави з багатою скарбницею національного виноробства перед усією світовою спільнотою.

     

    Майбутні вина-”амбасадори” планується представити в Парижі спільно з Посольством України у Франції та Асоціацією іноземних журналістів, яка налічує понад 120 представників ЗМІ з усіх континентів.

     

     

    Довідково

     

    La Cité du Vin був відкритий 2016-го року і з того часу є невід’ємною частиною туристичного кола Бордо. Щороку приймає в середньому 400 000 відвідувачів зі 180 різних національностей світу, а також понад 1000 французьких та міжнародних журналістів, 1100 груп і 400 приватних заходів.

     

    Читайте також:

     

    Українські вина Шабаг, Аша-абаг, Ялпуг та Придунайська Бессарабія набувають статус географічного зазначення і опубліковані в бюлетені “Промислова власність”

     

    Українське виноробство в умовах війни і розвиток галузі відповідно до норм ЄС: як допомагає захист прав ІВ

     

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає