Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • IP офіс підписав Меморандум про співробітництво з Національною академією наук України
  08 Вересня 2023 Коментарів немає Irena

  IP офіс підписав Меморандум про співробітництво з Національною академією наук України

   

  Співпраця стосуватиметься трьох головних напрямів та в перспективі матиме значний вплив на найважливіші сфери економіки.

   

  IP офіс та НАН України уклали Меморандум про співробітництво. Як зазначила очільниця IP офісу Олена Орлюк, хоча меморандуми зазвичай окреслюють виключно наміри сторін, цей документ матиме максимально практичне значення.

   

  Співпраця стосуватиметься таких основних напрямів:

  • запровадження в Україні державної підтримки й стимулювання створення та використання обʼєктів права інтелектуальної власності, законодавства, системи державного управління у сфері ІВ та інноваційної діяльності, що враховує кращу практику Європейського Союзу;
  • інноваційний розвиток України, зокрема у промисловості та інших галузях економіки;
  • забезпечення трансферу технологій та реалізації продукції з високою прибутковістю, що призведе до відновлення інноваційним шляхом економіки України.

   

   

  “Одна із задач IP офісу у сфері інновацій – допомогти Україні залучати кошти і припинити відтік наших талановитих людей за кордон. Технології, інновації мають залишитися в нашій державі, а люди, які їх створюють, мають отримувати гідну фінансову підтримку, в якій кошти інвесторів наразі мають відігравати ключову роль. Саме тому ми створюємо на базі нашого офісу Національний хаб інтелектуальної власності та інновацій – IP&I Hub. І саме тому для нас надзвичайно важлива співпраця з НАН України як рушійним науковим центром, чиї розробки можуть впливати на розвиток ключових галузей економіки України”, – акцентувала Олена Орлюк.

   

  Президент НАН України Анатолій Загородній наголосив на важливості розробленої політики у сфері інтелектуальної власності наукових установ та постійного моніторингу її реалізації. У підписаному Меморандумі, зокрема, йдеться про необхідність розвитку механізмів державного сприяння створенню та використанню винаходів, інших обʼєктів права інтелектуальної власності та підтримку інноваційної діяльності з урахуванням досвіду Європейського Союзу.

   

  Плідна співпраця IP офісу та НАН України має сприяти розвиткові національної науки та підтримці українських креаторів та винахідників. Як зазначила Олена Орлюк, фокус в Україні на інтелектуальній власності в перспективі матиме значний вплив на найважливіші сфери економіки, включаючи розвиток оборонного комплексу України та підвищення рівня ВВП.

   

   

  Читайте також:

   

  ІР офіс підписав Меморандум про співпрацю з Київським академічним університетом, на базі якого запрацює TISC

   

  Розвиток виноградарства та виноробства в Україні: IP офіс уклав Меморандум про співробітництво з корпорацією «Укрвинпром»

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає