Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • IP офіс та українські винахідники уклали Меморандум про співробітництво
  15 Вересня 2023 Коментарів немає Irena

  IP офіс та українські винахідники уклали Меморандум про співробітництво

   

  Сторони домовилися забезпечувати сприятливі умови для захисту прав та інтересів винахідників і творців задля розвитку економіки.

   

  IP офіс та Товариство винахідників і раціоналізаторів України (ТВРУ) уклали Меморандум про співробітництво. Підписи під документом поставили директорка IP офісу Олена Орлюк та голова Ради ТВРУ Володимир Індукаєв.

   

  Мета співробітництва – забезпечити ефективність у сфері правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності, сприяючи її внеску в економіку, розвитку країни, залучення та заохочення інвестицій в інновації та підвищення рівня конкурентоздатності національної економіки.

   

   


  Напрями співпраці 

   

  Задля реалізації мети сторони домовилися співпрацювати за такими основними напрямами:

   

  • забезпечення сприятливих умов для творчої роботи і захисту прав та інтересів винахідників й інших авторів результатів інтелектуальної, творчої діяльності;
  • сприяння розвитку і впровадженню в економіку країни можливостей програмного забезпечення з цифровізації даних, застосування елементів штучного інтелекту, програм щодо забезпечення кібербезпеки у створенні та використанні об’єктів ІВ;
  • сприяння створенню Національного хабу інтелектуальної власності та інновацій;
  • сприяння впровадженню у державі зарубіжного досвіду надання безоплатної юридичної допомоги “pro bono” винахідникам та інноваторам у сфері інтелектуальної власності, й можливостей створення загальнонаціональної мережі незалежно керованих Патентних програм Pro Bono в системі права ІВ.

   

  Також обговорили інші пункти, які стосуються механізмів підтримки та стимулювання винахідницької діяльності: внесення професії винахідника до відповідного класифікатора професій, врахування міжнародного досвіду підтримки творця, реєстр перспективних винаходів, вирішення проблеми “патентної міграції” тощо.

   

   


  Пряма мова

   

  Олена Орлюк підкреслила, що IP офіс прикладатиме усі зусилля для підтримки винахідництва:

   

  “Відбудова та подальший розвиток України неможливі без технологічного та інноваційного підходу. Адже саме винахідництво є потужним двигуном не лише науково-технічного прогресу, а й економічного, що сприяє залученню інвестицій та зростанню конкурентоспроможності країни за багатьма напрямами та показниками. Саме тому ми будемо всіляко сприяти підтримці винахідництва та залучимо для цього всі наші можливості: експертні, консультаційні, інформаційні, технологічні, комунікативні”.

   

   

  Довідково:

   

  Товариство винахідників і раціоналізаторів України є добровільною, міжнародною, незалежною, неприбутковою громадською організацією, творчим науково-технічним об’єднанням, яке об’єднує винахідників, раціоналізаторів, авторів наукових відкриттів, промислових зразків, науково-технічних розробок, самодіяльних авторів, а також інших громадян, котрі беруть участь у науково-технічній та дослідній творчій роботі та створено для задоволення та захисту законних авторських прав, соціальних, економічних, творчих, національно-культурних та інших спільних інтересів своїх членів і об’єднує регіональні територіальні Організації Товариства.

   

   

  Читайте також:

   

  ІР офіс сприятиме винахідництву в Україні, — Олена Орлюк на зустрічі з Товариством винахідників та раціоналізаторів

   

  Винахідництво та інноваційна діяльність серед військових: консультації фахівців ІР офісу

   

  Світовий тренд ІР – інновації та комерціалізація, Україна його реалізовуватиме, – Олена Орлюк

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає