Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Світовий тренд ІР – інновації та комерціалізація, Україна його реалізовуватиме, – Олена Орлюк
  27 Квітня 2023 Коментарів немає Irena

  Світовий тренд ІР – інновації та комерціалізація, Україна його реалізовуватиме, – Олена Орлюк

   

  Державні сервіси ІВ мають не лише забезпечувати охорону прав інтелектуальної власності, а й підвищувати культуру ІВ та дати креатору, винахіднику інструменти заробляти на своєму винаході. Це те, що забезпечує сталий економічний розвиток будь-якої цивілізованої країни і те, чого вкрай потребуватиме Україна як безпосередньо зараз, так і під час повоєнного відновлення. Тож ці сервіси мають бути створені вже зараз.

   

  На цьому наголосила керівниця ІР офісу Олена Орлюк під час виступу на Марафоні IP&I: Як комерціалізувати інтелектуальну власність.

   

  «Ми маємо не лише розбудувати якісні державні сервіси, які мають забезпечувати високий рівень правової охорони ІВ. А ще й дуже багато зусиль спрямувати, щоб підвищити суттєво культуру ІВ і дати розуміння, чому винахідники мають отримувати охоронні документи.

   

  Однак головне — навіщо і як це повʼязати з комерціалізацією. Маємо побудувати ту інфраструктуру, яка дозволить отримати позитивний ефект, і не лише моральний, а й матеріальний. Ми маємо навчити наше інноваційне середовище заробляти на тому продукті, який вони продукують. Маємо навчити наші університети та академії не просто реєструвати винаходи чи в кращому випадку підтримувати чинність охоронних документів, а вміти їх комерціалізувати і створити для цього умови», — акцентувала Олена Орлюк.

   

   

  За словами керівниці ІР офісу далеко не завжди сам винахідник має володіти інструментарієм для комерціалізації. Це, зрештою, не його завдання, а завдання, значною мірою, держави та її сервісів.

   

  «Ми маємо привчити креатора, що якщо він створює продукт, цей продукт може комерціалізуватися. Саме тому ІР офіс має розуміння стратегічного розвитку, куди ми рухаємося в частині не лише охорони й захисту ІР, але і в частині інноваційної діяльності і розбудови відповідної інноваційної екосистеми та підтримки креативних індустрій. І мені приємно, що зараз дуже легко вести діалог з міністерствами і наскільки міністерства готові співпрацювати в частині розбудови інноваційної екосистеми. В нас багато проблем, але в той же час дуже великі перспективи по розвитку сегментів економіки, зокрема ІТ, фарма, military-tech», — підкреслила очільниця ІР офісу.

   

  Крім того, створення інноваційного середовища та екосистеми вкрай важливе для післявоєнної відбудови України. І щоб одразу взятись за відновлення після Перемоги, ефективні механізми потрібні вже зараз.

   

  «Україна має розуміти: ми саме зараз відпрацьовуємо механізми підтримки та розвитку, вибудовуємо інфраструктуру, яка має ефективно працювати для нашого повоєнного відновлення. Тому що в нас немає 20-30-ти років, які були після ІІ Світової, коли країни відновлювали себе. Ми не можемо собі цього дозволити. Ми і так 30 років втратили.

   

  Коли в минулому році фіналізувалася інституціональна реформа в ІР-сфері, до якої ми почали підходити ще в 2016 році, реалізувалася вона в дещо іншому вигляді – і національний орган інтелектуальної власності набув функцій і повноважень, повʼязаних не лише з ІР, але й саме з інноваційною діяльністю. І це абсолютно відповідає світовим трендам, тому що, навіть якщо подивитися останні звіти WIPO і те, як вибудовують зараз свою діяльність національні ІР-відомства, то це завжди про те, що якщо держава дійсно економічно розвинена, вона звертає увагу, наскільки ІР повʼязана з інноваціями», — резюмувала Олена Орлюк.

   

  Читайте також:

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає