Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Опубліковано нові версії міжнародних класифікацій – МПК та МКТП
  10 Січня 2024 Коментарів немає Irena

  Опубліковано нові версії міжнародних класифікацій – МПК та МКТП

   

  ІР офіс постійно гармонізує свою поточну діяльність з діяльністю Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) щодо запровадження нових версій/редакцій міжнародних класифікацій об’єктів промислової власності (ОПВ) та систематично проводить роботи з актуалізації текстів міжнародних класифікацій ОПВ у перекладі українською мовою. 

   

  Ця діяльність передусім спрямована на забезпечення належного застосування міжнародних класифікацій ОПВ у перекладі українською мовою під час складання заявок на ці об’єкти та під час проведення експертизи заявок, а також задля інформаційних, навчальних та дослідницьких потреб широкого кола громадськості сфери інтелектуальної власності України.

   

  У 2023 році ВОІВ – за результатами сесії Комітету експертів Спеціального союзу МПК та Робочих груп ВОІВ з перегляду Міжнародної патентної класифікації (МПК) й 33-ї сесії Комітету експертів Ніццького союзу ВОІВ – внесла зміни та доповнення до:

   

  • тексту Міжнародної патентної класифікації (МПК-2023.01);
  • тексту чинної версії поточної, дванадцятої, редакції Міжнародної класифікації товарів і послуг для реєстрації знаків (МКТП (12-2023)).

   

  З урахуванням цих змін та доповнень з 1 січня 2024 року запроваджено нову версію МПК – МПК-2024.01 та версію 2024 року 12-ї редакції МКТП – МКТП (12-2024).

   

  У зв’язку з цим в ІР офісі здійснено заходи, за результатами яких з 1 січня 2024 року забезпечено застосування МПК-2024.01 та МКТП (12-2024) у перекладі українською мовою.

   

  Відповідні накази опубліковані в офіційному електронному бюлетені «Промислова власність» № 1 за 2024 рік.

   

  Створено та оприлюднено інформаційно-довідкові системи:

   

   

  Вільний доступ до них надається у відповідному розділі на вебсайті державної системи правової охорони інтелектуальної власності.

   

  Читайте також:

   

  Про запровадження нової версії міжнародної патентної класифікації у перекладі українською мовою

   

  Про запровадження нової версії поточної редакції МКТП у перекладі українською мовою

   

  Онлайн-інструмент “Менеджер товарів і послуг Мадридської системи”: оновлено українськомовну версію

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає