Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Чому Україні важливо захищати моральні права авторів: стаття експертів IP офісу 
  03 Листопада 2023 Коментарів немає Irena

  Чому Україні важливо захищати моральні права авторів: стаття експертів IP офісу 

   

  Експерти ІР офісу проаналізували, як один з нещодавно прийнятих урядових підзаконних актів може зробити Україну ближчою до позитивних світових практик ефективного захисту культурної спадщини.

   

  Йдеться про механізм захисту особистих немайнових прав автора щодо творів, які перейшли у суспільне надбання, у разі відсутності спадкоємців, який був затверджений КМУ у жовтні.

   

  Питання захисту авторського права часто обговорюють в контексті піратства, майнових інтересів авторів та впливу на економіку. Разом з тим в українських і зарубіжних публікаціях на тему захисту особистих немайнових (моральних) прав автора можна знайти багато прикладів, як ці права, що стосуються духовної сторони творчості, можуть суттєво впливати і на креативні індустрії, тобто ринок, і на формування та збереження культурної спадщини.

   

  Чому Україні важливо захищати моральні права авторів? Якою є світова та українська практика з цього питання? Як затверджений Урядом механізм допоможе захистити культурну спадщину? І яку роль у цих процесах відіграватиме ІР офіс?

   

  Про це читайте у статті начальника відділу авторського права і суміжних прав ІР офісу Олексія Арданова, фахівця цього відділу Анастасії Толкачової та фахівця відділу моніторингу діяльності організацій колективного управління ІР офісу Євгенії Нечволоди для газети “Юридична практика”: “Чому Україні важливо захищати моральні права авторів і до чого тут культурна спадщина”.

   

  Читайте також:

   

  КМУ затвердив механізм захисту особистих немайнових прав автора щодо творів, які перейшли у суспільне надбання, у разі відсутності спадкоємців

   

  На базі IP офісу відбулось обговорення нового Порядку реєстрації авторського права (відео та презентація)

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає