Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Положення про Комісію “Україна” набрало чинності 
  05 Березня 2024 Коментарів немає Irena

  Положення про Комісію “Україна” набрало чинності 

   

  27 лютого 2024 року набрав чинності наказ Міністерства економіки України від 20 грудня 2023 року № 19944 “Про затвердження Положення про Комісію з надання дозволу на використання в торговельній марці офіційної назви та міжнародного літерного коду держави Україна та/або на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 6 лютого 2024 року за № 188/41533.

   

  З наказом можна ознайомитися за посиланням.

   

  Цей наказ створює правові умови для діяльності Комісії “Україна”, робота якої сприятиме захисту національної символіки та забезпеченню відповідності використання офіційних символів держави в комерційних цілях.

   

  Міністерство продовжує роботу з удосконалення нормативно-правового регулювання функціонування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні. На цьому наголосив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів:

   

  “Новелою наказу стало те, що не тільки громадяни, але й юридичні особи, створені в установленому законодавством України порядку, зможуть тепер реалізувати своє право на використання в торговельних марках офіційної назви та міжнародного літерного коду держави Україна та/або на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України. Вперше заявники мають можливість отримати дозвіл на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України, звернувшись до цієї Комісії”.

   

  Віталій Кіндратів

   

  Запуск роботи Комісії “Україна” є важливим та довгоочікуваним кроком, якому передувала тривала нормотворча робота фахівців Міністерства економіки України та ІР офісу. На цьому акцентувала очільниця ІР офісу (УКРНОІВІ) Олена Орлюк:

   

  “Затвердження підзаконного акту, який регулюватиме діяльність Комісії “Україна”, є важливим для збереження ідентичності держави, захисту національних символів на торговельних марках та запобігання їх несанкціонованого використання бізнесом”.

   

  Олена Орлюк

   

  За словами Олени Орлюк, наразі ІР офіс буде здійснювати організаційно-правові заходи щодо формування персонального складу Комісії “Україна”. Після погодження складу та затвердження його наказом УКРНОІВІ робота Комісії “Україна” буде відновлена.

   

  Читайте також:

   

  Мін’юст зареєстрував Положення про Комісію “Україна”

   

  Тризуб і торговельні марки: використання імітації малого Державного герба України

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає