Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Національні та міжнародні експерти обговорили роботу над Національною стратегією розвитку сфери інтелектуальної власності
  16 Лютого 2024 Коментарів немає Irena

  Національні та міжнародні експерти обговорили роботу над Національною стратегією розвитку сфери інтелектуальної власності

   

  15 лютого 2024 року за участі Директора Відділу країн з перехідною та розвиненою економікою (TDC) Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) Хабіпа Асана відбулася установча онлайн-зустріч представників ІР офісу, національних та міжнародних експертів, які працюватимуть над розробкою Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності України на період до 2030 року. 

   

  Стратегія розробляється за ініціативи Міністерства економіки України в межах реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Мінекономіки та ВОІВ щодо співробітництва у сфері інтелектуальної власності.

   

  ІР офіс під час зустрічі представили:

   

  • Олена Орлюк, очільниця ІР офісу;

   

  • Богдан Падучак, перший заступник директора ІР офісу;

   

  • Любов Майданик, начальниця департаменту розвитку сфери авторського права і суміжних прав;

   

  • Андрій Зозулюк, начальник департаменту міжнародного співробітництва;

   

  • Дар’я Чайка, начальниця департаменту з економічних питань інноваційного розвитку;

   

  • Дмитро Дорошенко, начальник відділу розвитку креативних секторів економіки;

   

  • Алла Іващенко, начальниця відділу аналізу інноваційних показників та патентної інформації.

   

  До роботи над Національною ІР стратегією ВОІВ залучила міжнародних та національних експертів:

   

  • Ріхтер Гайко, старший науковий співробітник, Інститут інновацій та конкуренції імені Макса Планка, доктор філософії Берлінського університету імені Гумбольдтів;

   

  • Катерина Міліцина, аспірантка, Інститут інновацій та конкуренції імені Макса Планка;

   

  • Олександр Дорошенко, директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, к.ю.н.;

   

  • Андрій Омельченко, завідувач кафедри Юридичного інституту КНЕУ імені Вадима Гетьмана, д.ю.н;

   

  • Анна Штефан, завідувач відділу авторського права та суміжних прав НДІ ІВ НАПрН України, д.ю.н.

   

   

  Європейська інтеграція IP сфери, робота з впливами війни, підтримка та розвиток інновацій, розбудова інноваційної інфраструктури, розвиток креативних індустрій, цифрова трансформація системи ІВ – такі пріоритети для розробки Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року окреслила Олена Орлюк.

   

  Також серед пріоритетів – посилення захисту прав (зокрема, підтримка створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності, розвиток Центру медіації та посередництва), підвищення культури та освіти ІР, сильна та об’єднана IP спільнота.

   

  “Я впевнена, що за підтримки ВОІВ і таких досвідчених експертів, завдяки цій Стратегії Україна зможе знайти шлях до інноваційного та креативного майбутнього. Під час війни це амбітні плани, але ми віримо, що з вашою підтримкою, відданістю і героїзмом Українського народу вони цілком реалістичні”, – переконана Олена Орлюк.

   

  Вона наголосила на тому, що ІР офіс готовий надавати максимальне сприяння експертам як для збору та аналізу інформації, так і в процесі безпосередньої розробки проєкту Стратегії.

   

  Поточним станом роботи та баченням розробки Національної ІР стратегії поділився Богдан Падучак. За його словами, для підготовки проєкту Стратегії відбуватиметься діагностика ІР законодавства та збір і опрацювання релевантних даних від національних правоохоронних органів щодо порушень в ІР сфері та судів щодо захисту ІР прав в Україні.

   

  “Я переконаний, що за активної підтримки та допомоги ВОІВ, скоординованої діяльності міжнародних та національних експертів, робота з напрацювання проєкту Національної стратегії буде успішною”, – зазначив Богдан Падучак.

   

  Про подальші кроки з цього питання з боку ВОІВ розповів Річард Фрелек, керівник програм Відділу TDC. Він зазначив, що по своїй суті інтелектуальна власність не лише про юридичні процедури, а й про інфраструктуру, адміністрування та культуру – про багато елементів з різних секторів економіки, які мають братися до уваги при побудові всеосяжної та довгострокової стратегії інтелектуальної власності, що матиме великий вплив на інноваторів та креаторів України.

   

  Процес підготовки Національної ІР стратегії включатиме три стадії:

   

  • діагностика національного законодавства;
  • консультації з національними стейкхолдерами і написання проєкту документу;
  • фіналізація Національної стратегії та її презентація Уряду України для затвердження.

   

  Читайте також:

   

  IP дайджест Євроінтеграції: відстежуємо прогрес IP сфери на шляху України до ЄС

   

  Триває відеоконкурс ВОІВ для молоді: як взяти участь

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає