Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Новели авторського права для медіа: тренінг з циклу правової журналістики
  17 Березня 2023 Коментарів немає Alex

  Новели авторського права для медіа: тренінг з циклу правової журналістики

   

  Новели українського законодавства з авторського права і межі його захисту для медіа обговорювали під час майстер-класу Магістратури Правова журналістика за участі заступника начальника департаменту міжнародного співробітництва IP офісу Андрія Зозулюка.

   

   

  Тема тренінгу: «Інтелектуальна власність та медіарегулювання: новий правовий простір роботи медіа»

   

  Такі заходи важливі для формування культури ІВ в медіа і уникнення ситуацій порушень авторського права під час формування контенту, – наголосив заступник начальника департаменту міжнародного співробітництва IP офісу. 

   

  «Зміни до закону «Про авторське право і суміжні права» від 1 грудня 2022 року, умови та обмеження для вільного використання творів, а також авторське право в інтернеті, зокрема в соціальних мережах – важлива складова для медіа, бо впливають на їх роботу. Для уникнення неприємних ситуацій на майстер-класі ми дали слухачам низку корисних порад щодо доступних форматів та процедур використання об’єктів авторського права», – зазначив Андрій Зозулюк.

   

  Під час майстер-класу обговорили актуальні питання IP сфери в ракурсі українського законодавства, а саме:

  • штучний інтелект та законні користувачі з правом sui generis,
  • існуючі та нові об’єкти авторського права (персонаж, комп’ютерні шрифти, оригінальна назва твору);
  • строк чинності авторського права для різних творів та об’єктів;
  • умови та межі вільного використання IP з позицій українського законодавства, доктрини fair use, вільних публічних ліцензій (Creative Commons).

   

  Також розглянули конкретні приклади як правильного виконання вимог закону “Про авторське і суміжні права”, так і його порушення. Як то неправомірне використання творів, торговельних марок та механізми протидії таким порушенням у соцмережах, зокрема в Twitter та YouTube.

   

  Заступник начальника департаменту міжнародного співробітництва IP офісу Андрій Зозулюк.

   

   

  Нагадуємо, Магістратура «Правова журналістика» Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка проводить серію весняних майстер-класів, присвячених медіа та інтелектуальній власності.

  Alex
  Alex
  administrator

  Коментарів немає