Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Представники ІР офісу обговорили із професійною спільнотою нові правила ведення Державного реєстру патентних повірених
  21 Березня 2024 Коментарів немає Irena

  Представники ІР офісу обговорили із професійною спільнотою нові правила ведення Державного реєстру патентних повірених

   

  11 березня 2024 року набрав чинності наказ Міністерства економіки України від 29 грудня 2023 року № 20599, яким, серед іншого, затверджено нову редакцію Положення про Державний реєстр представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених).

   

  Для того, щоб обговорити новели цього Положення, 20 березня 2024 року в ІР офісі відбулася онлайн-зустріч із представниками професійної спільноти.

   

  Від ІР офісу участь у заході взяли:

   

  • Микола Потоцький, радник директора ІР офісу;
  • Святослав Лященко, начальник Департаменту забезпечення державних реєстрацій промислової власності ІР офісу;
  • Володимир Єсєв, заступник начальника Департаменту забезпечення державних реєстрацій промислової власності;

   

  До зустрічі долучилися представники Національної асоціації патентних повірених України, Всеукраїнської асоціації патентних повірених, патентні повірені та представники ІР сфери, які планують займатися діяльністю патентного повіреного у майбутньому.

   

  За словами Миколи Потоцького, запис про реєстрацію патентного повіреного в Реєстрі має містити такі нові відомості:

   

  • стать,
  • реєстраційний номер облікової картки платника або номер паспорта,
  • унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності),
  • участь у громадських організаціях патентних повірених (за наявності),
  • застосування до патентного повіреного заходу у вигляді персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій),
  • підвищення рівня професійної компетентності, а також дату актуалізації відомостей.

   

  “Ми плануємо актуалізувати відомості, які розміщені у Реєстрі патентних повірених, та додати поля щодо нової інформації, яка підлягає оприлюдненню”, – зазначив радник директора IP офісу, додавши, що відповідні звернення надійдуть патентним повіреним найближчим часом.

   

  Микола Потоцький також акцентував, що зміни в Реєстр будуть вноситися за двома процедурами:

   

  • за заявою патентного повіреного, поданою в паперовій та/або електронній формі, про зміну відомостей, які містяться в Реєстрі (можна буде оновити, наприклад, прізвище, ім’я, по батькові, адресу для листування, контактні дані, додати відомості про підвищення рівня професійної компетентності тощо);

   

  • на підставі отриманих ІР офісом документів або рішень суду (що набрали законної сили), рішень Ради національної безпеки і оборони України (які набрали чинності відповідно до вимог частин 2, 3 ст. 5 Закону України “Про санкції”).

   

  Під час зустрічі також були обговорені питання зупинення, поновлення та припинення права на зайняття діяльністю патентного повіреного, строки внесення інформації, змін до відомостей та виправлення помилок, питання публікації відомостей та направлення витягу тощо.

   

  Детальніше з презентацією, представленою IP офісом, можна ознайомитися тут:

   

  Дивитись презентацію

   

  Довідково:

   

  Державний реєстр представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених) – це інформаційно-комунікаційна система УКРНОІВІ, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення відомостей про осіб, які набули право на зайняття діяльністю патентного повіреного, та надання реєстрової інформації, створеної на основі цих реєстрових даних.

   

  Читайте також:

   

  “ІР медіація: овервʼю від патентних повірених” – запрошуємо на ІІ засідання Дискусійного клубу

   

  Положення про патентних повірених набрало чинності

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає