Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Положення про патентних повірених набрало чинності
  14 Березня 2024 Коментарів немає Олексенко Олексій

  Положення про патентних повірених набрало чинності

   

  11 березня 2024 року набрав чинності наказ Міністерства економіки України від 29 грудня 2023 року № 20599 “Про затвердження Положення про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених) та внесення змін до положень з питань атестації та ведення державного реєстру представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених)”.

   

  Цей наказ зареєстровано у Міністерстві юстиції України 20 лютого 2024 року за № 263/41608. Ознайомитися з ним можна за посиланням

   

  Положення про патентних повірених визначає правовий статус патентних повірених і регулює відносини, пов’язані з набуттям, реалізацією та припиненням права на зайняття діяльністю патентного повіреного.

   

  Наказом Мінекономіки також викладені у новій редакції Положення про Атестаційну та Апеляційну комісії, Положення про Державний реєстр представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених).

   

  “Одним з пріоритетних завдань для Міністерства у 2023 році було створення правових умов для здійснення атестації та реєстрації представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених). У цьому році після затвердження складу Атестаційної комісії УКРНОІВІ (IP офіс), що виконує функції Національного органу інтелектуальної власності, нарешті буде відновлено розгляд заяв громадян, які висловили намір набути право на зайняття діяльністю патентних повірених, та здійснено їх атестацію”, – зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.

   

  Заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів

   

  З атестацією нових патентних повірених збільшиться кількість атестованих в Україні професіоналів в сфері інтелектуальної власності, які надають послуги в цій сфері та зможуть представляти інтереси національних інноваторів та іноземних інвесторів.

   

  11 березня 2024 року можна вважати відправною точкою для відновлення процесу атестації патентних повірених в Україні. На цьому акцентувала очільниця ІР офісу Олена Орлюк: 

   

  “Відновлення процедури атестації патентних повірених – важливий крок, на який сфера інтелектуальної власності чекала шість років. Це допоможе якісно посилити спільноту патентних повірених, забезпечити їхній високий рівень кваліфікації та професійної компетентності. Це також сприятиме підвищенню довіри до системи охорони й захисту інтелектуальної власності в цілому,  розвиватиме інтелектуальний та інноваційний потенціал країни. Зрештою, відновлення атестаційного процесу патентних повірених є важливим кроком і для посилення міжнародного співробітництва та виконання зобов’язань України як країни кандидата на членство в ЄС”.

   

  Очільниця ІР офісу Олена Орлюк

   

  За словами Олени Орлюк, зараз ІР офіс максимально швидко займатиметься організаційними заходами щодо формування складів Атестаційної та Апеляційної комісій та запустить навчання кандидатів у патентні повірені. 

   

  ІР офіс інформуватиме на своїх ресурсах кандидатів у патентні повірені та зацікавлену спільноту про кожен із ключових етапів процесу атестації. Стежте за анонсами.

   

  Читайте також:

   

  Стратегічні напрями діяльності та євроінтеграційне законодавство й практики – у фокусі уваги зустрічі представників ІР офісу та НАПА

   

  Правила складання, подання та проведення експертизи заявки на реєстрацію географічного зазначення: Мінекономіки та IP офіс запрошують до обговорення проєкту

  Олексенко Олексій
  Олексенко Олексій
  administrator

  Коментарів немає