Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Правила складання і подання заявки на промисловий зразок мають впроваджуватися в контексті євроінтеграції та бути максимально зрозумілими для заявника та експерта, – Олена Орлюк 
  20 Грудня 2023 Коментарів немає Irena

  Правила складання і подання заявки на промисловий зразок мають впроваджуватися в контексті євроінтеграції та бути максимально зрозумілими для заявника та експерта, – Олена Орлюк 

   

  В ІР офісі відбулося публічне обговорення проєкту наказу Міністерства економіки України “Про затвердження Правил складання і подання заявки на промисловий зразок та проведення експертизи заявки на промисловий зразок і міжнародної реєстрації промислового зразка”.

   

  Участь в обговоренні взяли:

   

  • очільниця ІР офісу Олена Орлюк,
  • радник директора ІР офісу Микола Потоцький,
  • начальник відділу прав на промислові зразки ІР офісу Лариса Тумко,
  • заступник начальника управління інтелектуальної власності та інновацій – начальник відділу державної політики у сфері інтелектуальної власності Міністерства економіки України Інна Шатова,
  • представники Національної асоціації патентних повірених України (НАПА), проєкту GIZ Ukraine та спільноти інтелектуальної власності.

   

   

  Удосконалення національного законодавства є надзвичайно важливим, враховуючи те, що Європейська Рада дала Україні “зелене світло” на переговори щодо членства України в ЄС. З урахуванням цього перед усіма сферами економіки постали нові можливості, але також неабиякі виклики, і ІР сфера не є виключенням. На цьому наголосила Олена Орлюк, відкриваючи захід:

   

  “Промислові зразки є предметом дискусій не лише в Україні, а й в ЄС. Але наше першочергове завдання – розробити якісні правила для заявника і експерта на виконання законодавства про промислові зразки та Угоди про асоціацію з ЄС. Крім того, ІР офіс налагодив тісну співпрацю з EUIPO задля обміну досвідом у питаннях дизайнів. Наша мета – максимально гармонізувати національні правила з правилами ЄС”.

   

  Під час зустрічі представники Міністерства економіки та ІР офісу обговорили з професійною спільнотою конструктивні пропозиції, які надійшли від НАПА і GIZ Ukraine. Проєкт Правил буде доопрацьований за результатами публічного обговорення.

   

  Довідково:

   

  Правила складання і подання заявки на промисловий зразок та проведення експертизи заявки на промисловий зразок і міжнародної реєстрації промислового зразка визначатимуть вимоги до документів заявки на промисловий зразок та регулюватимуть відносини, що виникають у зв’язку з поданням заявки на промисловий зразок, проведенням експертизи заявки на промисловий зразок та міжнародної реєстрації промислового зразка, в якій зазначена Україна, прийняттям рішень, а також з виконанням Національним органом інтелектуальної власності інших функцій Відомства, передбачених Гаазькою угодою про міжнародну реєстрацію промислових зразків.

   

  Читайте також:

   

  Європейска рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу України до ЄС, а Єврокомісія та EUIPO дали старт Регіональній програмі ЄС з підтримки ІР сфери України

   

  Уряд ухвалив Порядок набуття та втрати статусу сирітських творів та сирітських об’єктів суміжних прав

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає