Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • National IP&I Hub – це надійний шлях залучення міжнародних інвестицій для відбудови України, – Олена Орлюк
    05 Жовтня 2023 Коментарів немає Irena

    National IP&I Hub – це надійний шлях залучення міжнародних інвестицій для відбудови України, – Олена Орлюк

     

    Україну не має задовольнити ситуація, за якої нам пропонують скористатися досвідом Другої світової війни у питаннях відбудови країни. У нас немає 10, 15 чи 20 років на відбудову. На цьому наголосила очільниця IP офісу Олена Орлюк під час виступу на сесії, присвяченій відбудові України в межах VI Business & Legal Real Estate Forum.

     

    “Частка інтелектуальної власності в розрізі індустрій та галузей, що на ній працюють, у ВВП ЄС складає близько 40%, у ВВП США – близько 37%. Тому, коли ми говоримо про інтелектуальну власність, ми говоримо про майбутнє”, – акцентувала Олена Орлюк. Вона зазначила про те, що попри складні умови повномасштабного вторгнення, Україна працює над поліпшенням своїх позицій в міжнародних інноваційних та інтелектуальних рейтингах, адже це важливо, зокрема й для інвестора.

     

    Спікерка запевнила, що інвестори готові заходити в Україну з інвестиціями та технологіями, а наші бізнеси готові експортувати наші технології, але тільки в разі, коли в країні буде вибудована ефективна не лише антикорупційна політика, а й політика захисту прав інтелектуальної власності.

     

    “Говорячи сьогодні про майбутнє і відбудову України в розрізі ІР, ми говоримо, у тому числі, про механізми, сервіси та інструменти, які пропонує ІР офіс як Національний орган інтелектуальної власності. Чільне місце серед них посідає Національний хаб інтелектуальної власності та інновацій (National IP&I Hub), який нещодавно було створено на базі нашого ІР офісу. Це сервіс для розробника та інвестора, майданчик, який допоможе автору, винахіднику, креатору показати своє рішення, отримати ІР охорону і розуміння та допомогу, як це комерціалізувати”, – зазначила Олена Орлюк.

     

     

    Вибудовуючи архітектуру хабу, ІР офіс керувався провідними практиками іноземних відомств та інституцій інноваційної та ІР-сфери, адже йдеться про величезну кількість аспектів: бізнес-інкубацію, акселерацію розробок, грантову підтримку, підвищення кваліфікації, роботу з авторами, нетворкінг, зрештою – про створення єдиної цифрової платформи. І над усім цим ІР офіс працює вже зараз.

     

    “Ми не єдиний інноваційний хаб, який працює в Україні, адже країна як ніколи заслуговує на розбудову розгалуженої та ефективної інноваційної інфраструктури. Але нашою перевагою є те, що ми працюємо з експертами, базами, реєстрами та ресурсами, які безпосередньо пов’язані з інтелектуальною власністю, все це – основа діяльності ІР офісу”, – зауважила Олена Орлюк.

     

    За її словами, комунікація з потенційними інвесторами, які готові вкладати кошти в українські розробки, велася уже навіть в межах запуску роботи National IP&I Hub. І мова йде про значні кошти. Питання полягає в тому, які саме рішення пропонувати інвесторам, як захистити розробника, як захистити його права інтелектуальної власності, ідентифікуючи ці права саме з Україною.

     

    Під егідою ІР офісу стартувало багато напрямів. Вони пов’язані, зокрема, з фаховим супроводженням трансферу технологій та інновацій, компетентною підтримкою з ІР питань малого та середнього бізнесу і стартапів, інструментами, які допоможуть розробникам патентувати результати своєї інтелектуальної діяльності як об’єкти, що будуть цікавими інвесторам. Це з одного боку. А з іншого – Національний ІР офіс працює над тим, аби створювана платформа стала корисним інструментом для інвесторів з пошуку тих технологій чи розробок, які їх цікавлять.

     

    “Ми чудово розуміємо, технологій у яких сферах чи галузях може прагнути національний та міжнародний бізнес. Тому сьогодні ми працюємо не просто над сервісами, які допоможуть нашим розробникам, інноваторам та креаторам реалізуватися, а бізнесу – захистити свої можливості та вкладені кошти, а й над розбудовою інноваційної інфраструктури України в цілому”, – резюмувала спікерка.

     

     

    Захід організовано 4 жовтня 2023 року видавництвом “Юридична практика“.

     

    Фото надані організатором заходу.

     

    Читайте також:

     

    Бізнес-інкубація і технології: ІР офіс презентує концепцію Національного хабу інтелектуальної власності та інновацій – IP&I Hub

     

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає