Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Оновлено Довідник Міжнародної патентної класифікації (МПК)
  20 Липня 2023 Коментарів немає Irena

  Оновлено Довідник Міжнародної патентної класифікації (МПК)

   

  У червні 2023 року на вебсайті Всесвітньої організації інтелектуальної власності (далі – ВОІВ) був оприлюднений звіт за результатами 49-ї сесії Робочої групи з перегляду МПК (далі – Робоча група). На якій, серед іншого, була заслухана інформація про виконання рішень, винесених на 54-й сесії Комітету експертів Спеціального союзу МПК (далі – Комітет експертів).

   

  Нагадаємо, що рішення стосувалися, зокрема, створення у МПК нових груп у підкласах H10B, H10K та H10N класу H10, який охоплює різні аспекти напівпровідникової техніки; уточнення формулювань у підгрупах групи 20/00 класу H10H та внесення змін до Довідника МПК.

   

  Також, у звіті Комітету експертів згадано про доступність оприлюдненого відомством Японії «Реєстру технологій зеленої трансформації (GXTI), який дозволяє з допомогою МПК проводити пошук патентних документів у галузях, що стосуються технологій зеленої трансформації.

   

  Варто відмітити, що було опрацьовано також велику кількість проєктів підтримки МПК, які стосувалися виключення зі схеми МПК необмежувальних посилань.

   

  Робоча група також заслухала звіт щодо внесення змін та доповнень до Довідника МПК та створення його версії 2023 року. У кінці червня 2023 року Довідник версії 2023 року англійською та французькою мовами був розміщений на вебсайті ВОІВ у частині, що стосується МПК.

   

  Зважаючи на зазначене, фахівцями IP офісу було перекладено українською мовою внесені до тексту Довідника МПК зміни. Довідник було оновлено до версії 2023 року та розміщено у інформаційно-довідковій системі для чинної версії МПК.

   

  Читайте також:

   

  Актуалізовано переліки безоплатних баз даних патентної документації та непатентної літератури

   

  Головні підсумки Генасамблеї ВОІВ для України: поглиблення співпраці, пріоритезація безпеки, розвиток сфери ІВ та посилення ізоляції рф

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає