Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Україна на 98% виконала зобовʼязання за Угодою про Асоціацію з ЄС у сфері інтелектуальної власності й впевнено крокує вперед, — Олена Орлюк на IP LET FORUM
  01 Грудня 2023 Коментарів немає Irena

  Україна на 98% виконала зобовʼязання за Угодою про Асоціацію з ЄС у сфері інтелектуальної власності й впевнено крокує вперед, — Олена Орлюк на IP LET FORUM

   

  Україна – на фінішній прямій у виконанні своїх зобовʼязань, взятих за Угодою про Асоціацію з ЄС. Далі за планом — імплементація українського законодавства з aquis EU відповідно до вимог до держави-кандидата на вступ до ЄС.

   

  Про це повідомила директорка ІР офісу Олена Орлюк під час ІІ Національного форуму з інтелектуальної власності та інновацій IP LET FORUM

   

  У звіті Єврокомісії в рамках Пакету Розширення прогрес України у сфері інтелектуальної власності був оцінений дуже високо. Але, будьмо відвертими, — ці результати мали би бути відзначені ще у 2021-22 роках, якби ми належним чином комунікували. Оновлене законодавство в сфері авторського права, захисту ІР прав і в сфері промислової власності дає можливість говорити, що Україна виконала 98% зобовʼязань, взятих за Угодою про Асоціацію з ЄС. І, сподіваюсь, уже невдовзі ми вийдемо на показник у 100%, щоб далі рухатись вже у напрямку імплементації із aquis EU. Крім того, Українсько-Американська рада з торгівлі і інвестицій теж оцінила прогрес в галузі інтелектуальної власності та в роботі нашого ІР офісу”.

   

  Олена Орлюк також наголосила, що мета розвитку сфери інтелектуальної власності — інноваційний розвиток держави під час війни і технологічна повоєнна відбудова.

   

   

  “Наш виклик — захистити державу, але потім відбудувати її, зробивши інноваційною, сприятливою і спроможною. Наше завдання — забезпечити цей розвиток своєю роботою. Ми хочемо мати європейську розвинену країну і в сфері ІР зокрема. Це спільний виклик і завдання. Будемо говорити про виклики і завдання для сфери”, — акцентувала очільниця ІР офісу.

   

  Також, як наголосила Олена Орлюк, уся галузь впевнена, що форуми з ІР будуть не лише в Києві, а й повернуться до українського Криму.

   

  “В ідеології нашого форуму — економіка, право, технології. Сьогодні в тих складних умовах, в яких Україна перебуває через війну, завдяки героїчним зусиллям ЗСУ ми змогли провести форум в офлайн режимі. Перший ІР LET був у 2019 році і, сподіваюсь, що такі форуми стануть постійними. І ми відродимо традицію проведення профільних заходів в українській Ялті”, – зазначила очільниця IP офісу.

   

  ІІ Національний форум з інтелектуальної власності та інновацій IP LET FORUM триватиме у Києві 1-2 грудня. Дивіться відеотрансляцію на ютуб-каналі IP офісу:

   

   

  Фото: Юрій Бєлах

   

  Читайте також:

   

  Україна отримає всебічну підтримку ВОІВ для розвитку сфери інтелектуальної власності, – Хабіп Асан під час IP LET FORUM

   

  Стартував ІІ Національний форум з інтелектуальної власності та інновацій IP LET FORUM (дивіться наживо)

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає