Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Підтримка підприємництва: IP офіс домовився про співробітництво з Асоціацією роботодавців у галузі франчайзингу
  05 Червня 2024 Коментарів немає Irena

  Підтримка підприємництва: IP офіс домовився про співробітництво з Асоціацією роботодавців у галузі франчайзингу

   

  Сторони будут спільно розвивати франчайзинг як важливий інструмент комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності (ОПІВ).

   

  IP офіс уклав Меморандум про співробітництво з ГО “Асоціація роботодавців у галузі франчайзингу”. Підписи під документом поставили заступник директора IP офісу Ігор Паренчук та голова директорату Асоціації Андрій Кривонос.

   

  Виходячи із спільного розуміння важливості міцних зв’язків між державою, бізнесом та суспільством, сторони погодили основи співпраці у сфері розвитку франчайзингу як важливого інструмента комерціалізації ОПІВ.

   

  Команди IP офісу та Асоціації роботодавців у галузі франчайзингу домовились про співпрацю.

   

  Ключова мета співробітництва – спільна підтримка підприємницьких ініціатив, розвиток інтелектуальної власності, інновацій, технологій та популяризація франчайзингу.

   

  “Враховуючи те, що з усіх видів договірних відносин, заснованих на передачі комплексу виключних прав на ОПІВ, договір комерційної концесії (франчайзингу) є найбільш перспективним та ефективним засобом ведення бізнесу, ми маємо розуміння того, наскільки реєстрація інтелектуальної власності є важливим етапом у створенні франчайзингових мереж. Це дозволяє захистити бренд та права ІВ як невід’ємну складову бізнесу. Тож ми докладемо зусиль, аби популяризувати цю бізнес-модель”, – зазначив заступник директора IP офісу Ігор Паренчук.

   

  Реалізовувати співробітництво планується за такими основними напрямами:

   

  • розробка і реалізація проєктів пов’язаних із франчайзингом;
  • надання консультацій з питань охорони і захисту прав ІВ;
  • підвищення рівня обізнаності суспільства у сфері франчайзингу, зокрема з питань укладення договорів комерційної концесії (франчайзингу) та використання об’єктів права ІВ як необхідної складової такого договору;
  • аналіз та підготовка рекомендацій щодо договорів франчайзингу;
  • об’єднання зусиль стосовно розробки рекомендацій із вдосконалення законодавства України, яке регулює діяльність бізнесу у франчайзинговій індустрії та ін.

   

  Меморандум набуває чинності з моменту підписання і діятиме впродовж п’яти років.

   

  Довідково:

   

  Франчайзинг – це бізнес-модель, у якій власник майнових прав інтелектуальної власності (франчайзер) на підставі договору на платній основі передає іншому суб’єкту (франчайзі) для використання в його підприємницькій діяльності виключні права на об’єкти інтелектуальної власності, найчастіше торговельні марки, фірмове найменування та комерційну таємницю (ноу-хау), особистий комерційний досвід та ділову репутацію (гудвіл).

   

  Асоціація франчайзингу України є членом Всесвітньої франчайзингової мережі (World Franchise Network), головна мета якої – налагодити зв’язок між провідними світовими органами франчайзингу та, у свою чергу, інформувати аудиторію Global Franchise про найбільші міжнародні оновлення у світі франчайзингу.

   

  Читайте також:

   

  Інтелектуальна власність і франчайзинг: захистити та заробити

   

  Від ідеї до виходу на ринок: IP офіс запускає відділ консультативної підтримки трансферу технологій

   

  Успішна комерціалізація ІВ: підсумки панельної дискусії “Окремі аспекти управління інтелектуальною власністю” (відео)

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає