Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Інтелектуальна власність і франчайзинг: захистити та заробити
  08 Лютого 2024 Коментарів немає Irena

  Інтелектуальна власність і франчайзинг: захистити та заробити

   

  〉 Чому при створенні франчайзингової мережі важливо реєструвати інтелектуальну власність?

  〉 Як зробити це якісно, фахово і швидко та які інструменти для цього є?

   

  Ці та інші теми обговорювали на зустрічі представники ІР офісу та Асоціації франчайзингу України. 

   

  Окрему увагу приділили наступним фаховим темам:

   

  • визначення інтелектуальної власності,
  • проведення пошуку з метою дізнатися, що обраний IP об’єкт не збігається з іншими зареєстрованими об’єктами права інтелектуальної власності (ОПІВ),
  • підготовка документів для реєстрації ОПІВ,
  • підтримка та збереження ОПІВ,
  • укладення договорів та передача технологій.

   

  В українських франчайзерів і франчайзі (див. Довідково) є розуміння того, наскільки реєстрація ІВ є важливим етапом у створенні франчайзингової мережі. Адже це дозволяє захистити бренд, торговельні марки, дизайн та інші інтелектуальні права, які є невід’ємною частиною бізнесу.

   

  На цьому наголосив голова директорату Асоціації франчайзингу України Андрій Кривонос, який провів спеціальну презентацію для департаменту з економічних питань інноваційного розвитку та департаменту розвитку інновацій IP офісу.

   

  Під час зустрічі представники ІР офісу та Асоціації франчайзингу України домовилися про підписання меморандуму про співробітництво задля підтримки розвитку франчайзингу в Україні, за допомогою якого реалізуються майнові права інтелектуальної власності, комерціалізуються об’єкти права інтелектуальної власності – в тому числі технології, як необхідний елемент розвитку інноваційної діяльності.

   

  Метою цієї поглибленої співпраці стане:

   

  • інформаційно-консультаційна підтримка клієнтів Асоціації франчайзингу в Україні,
  • сприяння у реалізації заходів щодо комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності,
  • підтримка у здійсненні трансферу технологій та/або їх складових з метою забезпечення його відповідності законодавству,
  • зменшення ризиків порушення прав інтелектуальної власності та посилення їх подальшого захисту.

   

  Співпраця IP офісу та членів Асоціації франчайзингу в Україні допоможе всебічному сприянню розвитку франчайзингу в Україні, а також захисту інтересів підприємств та підприємців у галузі франчайзингу.

   

  Довідково:

   

  Франчайзинг – це бізнес-модель, у якій компанія (франчайзер) платно передає виключні права на об’єкти інтелектуальної власності, комерційну інформацію (ноу-хау), знаки для товарів і послуг, фірмове найменування тощо, а також особистий комерційний досвід та ділову репутацію, для використання іншим суб’єктом (франчайзі) в його підприємницькій діяльності.

   

  Франчайзинг має беззаперечні переваги для учасників франчайзингових відносин. Малий, середній бізнес та індивідуальні підприємці зможуть отримати стабільний бізнес, а відомі великі компанії – масштабувати діяльність та закріпити свої ринкові позиції.

   

  Асоціація франчайзингу України є членом Міжнародної Асоціації франчайзингу. Її завдання – представляти інтереси підприємців та їх операторів, які використовують франчайзингові договори, на урядовому рівні, надавати їм практичну допомогу при організації та просуванні на ринку.

   

  Читайте також:

   

  Відновлення інфраструктури України за допомогою інноваційних технологій: ІР офіс домовився про посилення партнерства з КНУБА

   

  IP дайджест Євроінтеграції: відстежуємо прогрес IP сфери на шляху України до ЄС

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає