Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Очільниця IP офісу Олена Орлюк: “Підвищення культури ІР – в пріоритеті”
  19 Червня 2023 Коментарів немає Irena

  Очільниця IP офісу Олена Орлюк: “Підвищення культури ІР – в пріоритеті”

   

  Будь-який творець може отримати комерційну вигоду від свого винаходу, – на цьому наголосила очільниця ІР офісу, виступаючи на INSCIENCE CONFERENCE 2023, найбільшій науково-популярній конференції в Україні. Виступ Олени Орлюк був присвячений саме комерціалізації інтелектуальної власності науковців, винахідників та інноваторів. 

   

  Кожна людина має розуміти, що вона може отримати комерційну вигоду від своєї інтелектуальної, творчої діяльності”, – акцентувала директорка IP офісу.

   

  За словами Олени Орлюк, першим кроком до комерціалізації інтелектуальної власності має стати підвищення культури IP в Україні:

   

  Підвищення культури ІР – в пріоритеті, адже більшість креаторів та винахідників, на жаль, все ще не задумуються над захистом своєї інтелектуальної власності, а відтак не можуть отримувати всі бенефіти від своєї творчої, наукової роботи. Елементарно – розробку, захищену в плані інтелектуальної власності, можна продати значно дорожче. Але про це треба знати, цим треба цікавитись. Саме тому ми маємо надавати креаторам та винахідникам більше інформації, і через підвищення їхньої обізнаності, підняття рівня культури йти до належної комерціалізації інтелектуальної власності”.

   

  Очільниця IP офісу Олена Орлюк

   

  Своєю чергою, ІР офіс є однією з ланок, які об’єднують бізнес та креаторів, винахідників, науковців. Адже саме цього потребує Україна як зараз, так і в майбутній відбудові:

   

  Українці – дуже креативна нація, у нас величезна кількість талановитих людей. І їм потрібна допомога – від правильного оформлення документів до пошуку бізнес-інвесторів. Ми не зможемо знайти інвестора для кожного винахідника, але створити платформу, де буде відбуватись належний діалог представників бізнесу та креаторів, – одна із задач IP офісу”, – підкреслила Олена Орлюк.

   

  Довідково:

   

  Тема INSCIENCE CONFERENCE 2023 – Science to Rebuild Ukraine: наука для перемоги й відбудови країни, для пізнання світу довкола та турботи про здоров’я своє і близьких під час повномасштабної війни. Мова йшла про довкілля, космос, технології, людство. Подія залучила понад тисячу учасників: вчених, популяризаторів науки і технологій, представників інноваційного бізнесу.

   

   INSCIENCE CONFERENCE 2023

   

  Читайте також:

   

  Перші кроки до впровадження IP-медіації: як досудове вирішення спорів формує нову культуру для бізнесу і суспільства

   

  IP офіс та Український альянс по боротьбі з підробками та піратством підписали Меморандум про співпрацю

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає