Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Стратегічні напрями діяльності та євроінтеграційне законодавство й практики – у фокусі уваги зустрічі представників ІР офісу та НАПА
  15 Лютого 2024 Коментарів немає Irena

  Стратегічні напрями діяльності та євроінтеграційне законодавство й практики – у фокусі уваги зустрічі представників ІР офісу та НАПА

   

  Представники ІР офісу та Національної асоціації патентних повірених України (НАПА) провели регулярну робочу зустріч, під час якої обговорили нагальні питання, які хвилюють спільноту патентних повірених.

   

  Модератором зустрічі виступила голова правління НАПА Юлія Прохода.

   

  Стратегічні напрями діяльності, цілі та завдання ІР офісу під час зустрічі окреслила очільниця ІР офісу Олена Орлюк. Серед них:

   

  • розвиток міжнародного співробітництва в ІР сфері,
  • надійна охорона прав інтелектуальної власності,
  • цифрова трансформація ІР офісу,
  • якісне та ефективне правове забезпечення ІР сфери,
  • дієвий захист прав інтелектуальної власності,
  • інноваційний прорив як базовий орієнтир відновлення та розвитку України (зокрема через діяльність National IP&Innovations Hub).

   

  ІР офіс також працює над тим, щоб стати якісною платформою для діалогу в ІР сфері, розвивати культуру та повагу до інтелектуальної власності та бути прозорими у своїй діяльності.

   

  Олена Орлюк зауважила, що днями Уряд затвердив План заходів з виконання рекомендацій Європейської Комісії, представлених у Звіті про прогрес України в межах Пакета розширення Євросоюзу. У заходів, які стосуються ІР сфери, дуже стислі дедлайни. Тому ІР офіс за підтримки професійної спільноти зараз активно працює над розробкою пропозицій до підзаконних актів з питань складання, подання та проведення експертизи заявок на об’єкти промислової власності – прийняття цих Правил є частиною процесу гармонізації національного законодавства з правом ЄС.

   

  “Також ми опрацьовуємо пропозиції до законодавства про комерційну таємницю, плануємо ініціювати удосконалення механізмів, пов’язаних з інтелектуальною власністю у страхуванні, кредитуванні, а згодом перейти до питань оцінки та оподаткування”, – зазначила очільниця ІР офісу.

   

   

  Олена Орлюк акцентувала, що наприкінці минулого тижня набрав чинності Регламент Апеляційної палати ІР офісу – це довгоочікувана подія для всієї спільноти. Зараз ІР офіс опрацьовує питання формування персонального складу Апеляційної палати з тим, щоби запустити її роботу якомога швидше.

   

  Також керівниця IP офісу додала, що на реєстрації в Міністерстві юстиції України перебувають підзаконні нормативно-правові акти, які стосуються патентних повірених – набрання чинності цими актами забезпечить запуск атестації патентних повірених.

   

  Актуальним питанням, винесеним на спільне обговорення, стало дослідження практик діяльності патентних відомств/ІР офісів країн світу, у першу чергу ЄС, з метою аналізу треку руху та завдань, що ставить за мету УКРНОІВІ.

   

  Також сторони зустрічі погодили необхідність посилення представлення діяльності патентних повірених України в інформаційній складовій ІР офісу та при розбудові інноваційної інфраструктури країни.

   

   

  Під час зустрічі також виступили:

   

  • радник директора ІР офісу Микола Потоцький,
  • начальниця департаменту інформаційно-документального забезпечення Вікторія Грищенко,
  • начальниця відділу формальної експертизи заявок на торговельні марки Галина Дробна.

   

  Зокрема, були обговорені питання, які виникають під час подачі представниками довіреностей; щодо термінів, які використовуються при складанні переліку товарів і послуг для цілей реєстрації торговельної марки. А також обговорені ініціативи ІР офісу щодо удосконалення електронної комунікації, актуалізації інформації про патентних повірених та її бімовної подачі на ресурсах ІР офісу.

   

  Читайте також:

   

  Мін’юст зареєстрував Положення про Комісію “Україна”

   

  Правила складання, подання та проведення експертизи заявки на ТМ: Мінекономіки та IP офіс запрошують до обговорення проєкту

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає