Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Уряд визнав Порядок державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір, таким, що втратив чинність
  14 Серпня 2023 Коментарів немає Irena

  Уряд визнав Порядок державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір, таким, що втратив чинність

   

  Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11.08.2023 № 843 «Деякі питання реєстрації авторського права і договорів, які стосуються майнових прав на твір» (далі – Постанова 843), якою визнано таким, що втратив чинність, Порядок державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1756.

   

  Постанова № 843 набирає чинності з дня офіційного опублікування.

   

  При цьому інформуємо, що УКРНОІВІ (IP офіс) продовжує приймання заявок на державну реєстрацію прав автора на твори науки, літератури і мистецтва, а також заявок на реєстрацію договорів, що стосуються прав авторів на твори, відповідно до повноважень, делегованих УКРНОІВІ Законом України «Про авторське право і суміжні права».

   

  Звертаємо увагу, що бланки заяв наразі не змінюються та можуть використовуватися заявниками до затвердження Мінекономіки нового Порядку державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються майнових прав на твір.

   

  Разом з тим інформуємо, що Постановою № 843 скасовано норму щодо сплати зборів за оформлення і видачу свідоцтва про державну реєстрацію прав автора на твір, розмір яких було визначено постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.1995 № 532.

   

  З дня набрання чинності Постанови № 843 заявники сплачуватимуть лише збори за підготовку до державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються майнових прав на твір, розміри яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2001 № 1756.

   

  Оновлена інформація щодо Зборів у сфері авторського права з’явиться на наших ресурсах після набрання чинності Постанови № 843.

   

  Довідково

   

  Наразі розроблено та погоджено із заінтересованими державними органами новий Порядок державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються майнових прав на твір, який найближчим часом буде затверджено наказом Мінекономіки та подано до Мін’юсту для державної реєстрації.

   

  Фото: Wikimedia Commons

   

  Читайте також:

   

  Україна припинила міжурядову угоду з рф про співпрацю в сфері охорони промислової власності

   

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає