Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Як центри TISC стимулюють стартапи: в українських університетах відбулась серія заходів спільно з IP офісом
    02 Травня 2024 Коментарів немає Irena

    Як центри TISC стимулюють стартапи: в українських університетах відбулась серія заходів спільно з IP офісом

     

    Фестивалі інновацій, змагання бізнес-ідей та наукові обговорення було організовано спільно з фахівцями ІР офісу в межах роботи мережі TISC в низці українських вишів до Міжнародного дня інтелектуальної власності (World IP Day 2024). До заходів долучились КНЕУ,  НТУ «ХПІ» та Полтавська політехніка.

     

    Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана

     

    У партнерстві ІР офісу з КНЕУ, на базі якого функціонує Центр підтримки технологій та інновацій (TISC), пройшов фінал StartUp school KNEU PITCH DAY №1.

     

    .   

     

    Під час проєкту 10 різних команд 2 місяці навчались та готувались до пітчингу. Переможцями стали учасники комади GelBase ‒ стартап-проєкту, спряваного на розвиток еко-інновацій і підтримку Цілей сталого розвитку.

     

    Заступник директора ІР офісу Ігор Паренчук, який був серед журі конкурсу, наголосив:

     

    Новітні бізнес-ідеї молодих українських підприємців стрімко набирають обертів, перетворюючись на потужний стартап-рух. Цей рух сприяє формуванню підприємницької культури, створенню нових робочих місць, залученню інвестицій та розвитку передових технологій, що підвищує конкурентоспроможність України у світовому інноваційному просторі.

     

    Саме тому сприяння розвитку стартапів та забезпечення охорони прав інтелектуальної власності є одним із пріоритетних напрямів діяльності ІР офісу.

     

    Ігор Паренчук

     

    StartUp school KNEU ‒ це місце розвитку підприємницьких ідей, де учасники мають можливість набути теоретичних знань та практичних навичок, щоб далі створювати та розвивати свої стартапи.

     

     

    Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”

     

    Всеукраїнський фестиваль інновацій, який провели у Харківській політехніці, зібрав 86 стартапів з різних міст України: Львова, Рівного, Кам’янця-Подільського, Херсона, Києва, Запоріжжя Харкова. А також – з Нідерландів.

     

     

    У фінал пройшли 18 проєктів, а переможцем став K-PILOT ‒ автопілот для дронів-камікадзе.

     

    Інші учасники представили також багато цікавих розробок. Зокрема:

     

    • стартап MineGuard (комплект дронів для дистанційного виявлення мін з точністю 95%);

     

    • стартап IZOSTERA (теплозвукоізоляційний матеріал з морських водоростей, що вирішує проблему тепло- і звукоізоляції будинків сучасним матеріалом з екологічної сировини);

     

    • стартап Time Traveler`s Art (додаток для вивчення класичного мистецтва, який допомагає розширювати свої знання, віртуально переживати інтерактивні виставки, експозиції, цифрові музеї тощо, на відміну від класичних музеїв).

     

     

    Всеукраїнський фестиваль інновацій – це платформа для обміну ідеями та розвитку студентського підприємницького середовища в Україні, яку організувала Харківська політехніка у партнерстві з ІР офісом та мережею TISC України. 

     

    Національний університет “Полтавська політехніка ім. Юрія Кондратюка”

     

    Науковий захід “Світове кафе: захист інтелектуальної власності, проблеми та перспективи” пройшов у Полтавській політехніці.

     

    Науковці, викладачі та студенти обговорили найглобальніші виклики сучасності у сфері IP та презентували цікаві тематичні доповіді. До дискусії долучилися науково-педагогічні працівники, студенти, науковці зі Швеції, США та Великої Британії, представники Патентного відомства Швеції, Корпусу Миру в Україні, IP офісу.

     

    Зокрема, Ігор Шевченко, заступник начальника відділу аналізу інноваційних показників та патентної інформації IP офісу, розповів про договір про патентну кооперацію (PCT) та захист ІР прав на відомих маркетплейсах. Також він наголосив, що мережа TISC відіграє важливу роль у забезпеченні охорони прав інтелектуальної власності, комерціалізації IP прав та трансферу технологій для винахідників, інноваторів, стартаперів, які звертаються за послугами до представників Центрів підтримки технологій та інновацій.

     

     

    Фото: КНЕУ

     

    Читайте також:

     

    Розвиток інноваційної екосистеми: в Івано-Франківську пройшов навчально-практичний захід щодо грантових можливостей

     

    Як розвивати інноваційну інфраструктуру в Україні: дискусії у межах IP Week 2024 (відео)

     

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає