Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • SME Fund 2024: продовжено грантову підтримку українського малого та середнього бізнесу щодо реєстрації IP об’єктів в ЄС
  23 Січня 2024 Коментарів немає Irena

  SME Fund 2024: продовжено грантову підтримку українського малого та середнього бізнесу щодо реєстрації IP об’єктів в ЄС

   

  22 січня стартувала програма SME Fund 2024. А це означає, що українські малі та середні підприємства (МСП) мають можливість заощадити кошти на реєстрації своїх об’єктів інтелектуальної власності в Європейському Союзі. Як отримати грант?

   

  SME Fund 2024 – грантова програма, ініціатива Європейської комісії, що реалізується Відомством з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) і триватиме з 22 січня 2024 року по 6 грудня 2024 року. Базові вимоги та умови ті ж самі, що поширювалися на попередній період (23.01.2023 – 08.12.2023).

   

  Незмінною метою ініціативи залишається підтримка потенціалу МСП, підвищення розуміння інтелектуальної власності як цінного нематеріального активу, усвідомлення необхідності якісно нового підходу до розвитку ІР культури й сприяння залученню європейських та українських МСП не лише до європейського, а й світового економічного ринку.

   

  Що можна отримати завдяки гранту

   

  Фінансова підтримка передбачає відшкодування:

   

  • 90% зборів, що стягуються країнами ЄС, які підтримують послугу IP Scan;

   

  • 75% зборів, що стягуються відомствами інтелектуальної власності (національні, регіональні ІР офіси та EUIPO), але не більше максимальної суми в 1000 євро;

   

  • 50% зборів, стягнутих WIPO за отримання міжнародної охорони для торговельної марки і промислового зразка;

   

  • 75% зборів, що стягуються національними патентними відомствами та ЄПВ за реєстрацію патентів, але не більше 3500 євро;

   

  • юридичні витрати в межах ЄС – 50%;

   

  • 75% зборів за заявку, що стягуються відомствами інтелектуальної власності (національні патенти та європейські патенти, включаючи унітарні патенти), але не більше 1500 євро, необхідних для охорони сортів рослин ЄС.

   

  Як взяти участь у програмі

   

  Для участі в грантовій програмі необхідно зареєструватися (створення облікового запису користувача) та створити профайл самого МСП за посиланням.

   

  Учасникам попереднього періоду можна повторно брати участь (для реєстрації інших об’єктів інтелектуальної власності), скориставшись уже існуючими обліковими даними.

   

  Для детальнішого ознайомлення з опціями та можливостями SME Fund представники EUIPO пропонують долучитися до онлайн-вебінару (англійською мовою), що відбудеться 06.02.2024 з 11:00 – 11:45 за київським часом. Реєстрацію відкрито й можна здійснити за посиланням, або ж звернутися до вебсторінки заходу.

   

  Читайте також:

   

  EUIPO: розширено охоплення та бюджет фонду підтримки МСП – SME Fund 2023

   

  Економимо на реєстрації обʼєктів ІВ: як отримати фінансування європейської програми для МСП

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає