Результати цієї взаємодії сприятимуть підвищенню конкурентоспроможності українських інновацій на глобальному ринку.
Підписання Меморандуму про співробітництво та відкриття TISC на базі Чернігівської торгово-промислової палати (ТПП) відбулося у межах робочої зустріч. Її метою стало обговорення ключових питань розвитку інтелектуальної власності та інноваційної діяльності в Україні, з фокусом на регіональний аспект. А також важливість інноваційного зростання бізнесу та сучасні виклики IP для підприємництва.
Олена Орлюк та Костянтин Іванов підписали Меморандум про співробітництво.
У зустрічі взяли участь:
Від IP офісу:
Від Чернігівської ТПП:
Команди Чернігівської ТПП та українського IP офісу.
Під час зустрічі Олена Орлюк підкреслила нагальну потребу у розбудові інноваційної інфраструктури в Україні:
“Наразі спостерігається дефіцит кваліфікованих спеціалістів, здатних забезпечити потреби університетів, приватних інноваторів та компаній у сфері інтелектуальної власності. Існує нагальна потреба у фахівцях, які можуть роз’яснювати важливість фокусування на IP, необхідність її реєстрації та комерціалізації. Тому ми активно долучаємося до підтримки інноваторів та інноваційних бізнесів у регіонах”.
Очільниця IP офісу також наголосила на важливій ролі регіональних торгово-промислових палат у розвитку інновацій:
“Університети є важливими центрами створення інновацій. Але значна частка розробок сьогодні створюється у приватному секторі. У цьому сенсі регіональні представництва ТПП можуть відігравати ключову роль в об’єднанні місцевого бізнесу та сприянні інноваційному розвитку свого регіону”.
Президент Чернігівської ТПП Костянтин Іванов акцентував увагу на необхідності розвитку інноваційної діяльності в регіонах:
“Наше бачення полягає в активізації роботи з регіонами. Незважаючи на концентрацію ресурсів у Києві, значний обсяг інновацій створюється за межами столиці. Сьогодні ми відчуваємо гостру нестачу кваліфікованих фахівців у регіонах. Натомість маємо успішні приклади інноваційних розробок, з якими наш бізнес виходить не лише на національний, але й міжнародні ринки. І питання захисту та комерціалізації ІР набувають практичного характеру”.
Він також підкреслив важливість інноваційного підходу:
“Необхідно стимулювати інноваційне мислення та створювати сприятливі умови для розвитку інноваційної діяльності по всій України”.
Учасники зустрічі обговорили необхідність популяризації культури інтелектуальної власності серед молоді та створення сприятливого середовища для розвитку інноваційної діяльності у всіх регіонах України.
Співробітництво між IP офісом та Чернігівською ТПП, а також відкриття TISC стане важливим кроком у напрямі посилення співпраці між державними установами, ЗВО та бізнесом задля розвитку інновацій та захисту інтелектуальної власності в Україні. Очікується, що результати цієї взаємодії сприятимуть підвищенню конкурентоспроможності українських інновацій на глобальному ринку.
Читайте також:
Інновації, які рухають бізнес: в Хмельницькому відкрито 40-й український TISC
Коментарів немає